اهمال کاری ادارات در دریافت کد رهگیری سلامت قابل قبول نیست

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ علی اکبرعسگری در جلسه ستاد شهرستانی پیشگیری و مقابله با کرونا در سلماس بابیان اینکه عدم دریافت کد رهگیری سامانه سلامت توسط برخی ادارات شهرستان بی هیچ وجه قابل قبول نیست، افزود: توجه داشته باشیم که عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات و محل های عمومی ارائه خدمات به مردم حق الناس است و در صورت عدم اقدام لازم از سوی روسای ادارات برخورد های قانونی لازم حتما انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: نیازمند تقویت و احساس مسئولیت هر چه بیشتر اکیپ های بازرسی و نظارت ویژه کرونا در شهرستان هستیم و مدیرانی که ابلاغی در این خصوص دریافت کرده اند حتما باید درایت لازم را داشته باشند تا پروتکل های بهداشتی در مجموعه تحت مدیریت شان و در سطح جامعه رعایت شود.

عسگری بیان کرد: عموم جامعه نباید هزینه سهل انگاری برخی افراد و مسئولین را بدهند؛ چراکه اگر حتی یک شخص یا اداره در این زمینه کم کاری کند زحمات چندین ماهه کادر درمان و مردمی که پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، به هدر می دهد.

فرماندار سلماس تصریح کرد: برگزاری کنکور نیازمند پشتیبانی همه دستگاه های  ذیربط است و باید تمامی تدابیر لازم برای برگزاری کنکور همراه با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی خاص این آزمون رعایت شود تا فرزندانمان بتوانند در کمال سلامتی این امتحان سراسری را سپری کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای برگزاری یا عدم برگزاری مراسمات عزاداری محرم هنوز نامه و دستور العمل خاصی به فرمانداران ابلاغ نشده اما در سطح شهرستان تمامی هماهنگی ها برای رعایت پروتکل های اعلام شده خاص محرم با هیئات عزاداری و مساجد و... در حال انجام است تا آمادگی لازم را در صورت برگزاری مراسمات داشته باشیم.