برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان

برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان
جلسه کمیته برنامه ریزی و توسعه شهرستان با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، فرماندار، نماینده مردم سلماس و جمعی از روسای ادارات شهرستان در محل سالن جلسه شهید سالمی فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی در جلسه کمیته برنامه ریزی سلماس افزود: این شهرستان در بخش‌های مختلف مانند گردشگری کشاورزی ظرفیت بالایی دارد که در طول سالیان گذشته از این ظرفیت استفاده نشده است.
جلیل جباری ادامه داد: برای توسعه و رونق گردشگری در سلماس  لازم است که فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی این حوزه شناسایی و سپس براساس طرح جامع گردشگری سلماس  اقدام به تخصیص اعتبار از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی کرد.
نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اولویت بر اجرا و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام بخش های بهداشتی، راه‌سازی و زیربنایی در این شهرستان است.
یعقوب رضازاده اظهار داشت: تعدادی از طرح‌ها در این شهرستان نیمه‌تمام هستند و تعدادی از آنها نیاز به تامین اعتبار ویژه استانی و ملی دارند.
به گفته وی طرح  بیمارستان جدید ۱۶۰ تختخوابی سلماس از مهمترین این طرح‌های نیمه تمام است که باید تکمیل آن در دستور کار قرار گیرد.
وی اضافه کرد: با هماهنگی های انجام شده با وزارت راه وشهرسازی ،حدود ۲۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت بیمارستان سلماس طی سال جاری در نظر گرفته شده که تاکنون حدود ۷۰ میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.
علی اکبر عسکری فرماندار شهرستان سلماس با اشاره به پروژه های شاخص عمرانی شهرستان گفت: امسال یک هزار و ۸۶۹ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی در این شهرستان مصوب شده است که این اعتبار نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است .
گفتنی است در این جلسه اعتبارات منابع سرمایه ای استان، درآمد نفت و گاز، قانون استفاده متوازن از امکانات کشور و 27 صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده با الویت پروژه های نیمه تمام بین دستگاه های اجرایی شهرستان توزیع شد.
فرماندار سلماس  در این جلسه ضمن تاکید بر لزوم تخصیص هر چه بیشتر اعتبارات برای اتمام پروژه ها، اظهار داشت: جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای پیشرفت و توسعه شهرستان در اولویت قرار دارد و در حال حاضر با برنامه‌ریزی‌ انجام شده تعداد 13 پروژه سرمایه‌گذاری هم‌اکنون در سلماس تعریف شده است.
عسکری  با اشاره به اهمیت منطقه ویژه اقتصادی در بهبود وضع اقتصادی و معیشتی مردم منطقه، تصریح کرد: موضوع بازگشایی بازارچه مرزی و منطقه ویژه اقتصادی سلماس به طور مستمر توسط مسئولان استانی و شهرستانی در حال پیگیری است وامیدواریم با رایزنی های انجام شده توسط مسئولان استانی و کشوری، این دغدغه مهم شهرستان، حل و فصل شود.