مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت:

۷۱ درصد جمعیت روستایی شهرستان سلماس از نعمت گاز طبیعی برخوردارند

۷۱ درصد جمعیت روستایی شهرستان سلماس از نعمت گاز طبیعی برخوردارند
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی گفت: با بهره برداری از پروژه های در دست اجراکه هم اکنون درسلماس در حال اجراست و در آینده نزدیک افتتاح می شوند سلماس به شهرستان سبز از لحاظ برخورداری از گاز طبیعی در بخش روستایی و شهری می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ علیرضا شیخی در گفت وگو با خبرنگار صداوسیما در سلماس در حاشیه جلسه بررسی مسایل و مشکلات شهرستان با حضور مقام عالی استان، وضعیت برخورداری این منطقه از استان در گازرسانی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: عملیات گازرسانی به ۲۵ روستا با ضریب نفوذ ۲۲ درصد خانوار روستایی آغاز شده است که با بهره برداری از این پروژه ها میزان خانوار روستایی گاز طبیعی این شهرستان به ۷۹ درصد خواهد رسید.
وی با بیان اینکه  اولویت اول ما گازرسانی به مناطق پر جمعیت است تا مردم بیشتری از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند اظهار کرد: علاوه بر ۲۵ روستایی که اعلام شد ۱۳ روستای دیگر سلماس نیز هم اکنون در مرحله پیمان سپاری است .
شیخی با اشاره به وضعیت کوهستانی بودن منطقه و سختی کار و هزینه بر بودن پروژه ها تصریح کرد: به رغم همه موانع طبیعی پروژه های گازرسانی شهرستان سلماس از سرعت اجرا و پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است.
این مقام مسئول از در دست طراحی بودن عملیات گازرسانی به ۴۰ روستای دیگر شهرستان سلماس خبر داد و اظهار کرد: مهمترین مساله در پیشرفت و تسریع پروژه های گازرسانی ، همکاری  مردم و هماهنگی مسئولان و نهادهای خدمات رسان است چرا که ایجاد مانع در تحصیل اراضی و عدم همکاری مردم و صاحبان زمین که لوله گاز از آنجا عبور می کند باعث کندی پروژه می شود.