فرماندار سلماس در بازدید از رودخانه های شهرستان خبر داد:

عملیات لایروبی رودخانه های سلماس در حال اجراست

عملیات لایروبی رودخانه های سلماس در حال اجراست
فرماندار سلماس از اجرای عملیات لایروبی رودخانه های شهرستان خبرداد و گفت: این اقدام در راستای پیشگیری از وقوع سیلاب های احتمالی در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری به همراه تنی چند از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران پیش از ظهر امروز در بازدید از رودخانه های این شهرستان گفت: عملیات لایروبی در رودخانه های زولاو دریک چای در حال اجراست و در صورت تامین اعتبار در آینده نزدیک تمامی مسیر رودخانه ها لایروبی خواهد شد.

وی افزود: 4 اکیپ برای رفع موانع حادثه ساز در چهار منطقه شهرستان مستقر شده اند و ماشین آلات سنگین در حال لایروبی مسیر رودخانه های شهرستان هستند.

اصغری تصریح کرد: 2دستگاه لودر، یک دستگاه بیل مکانیکی و 5دستگاه کمپرسی در محدوده شهر، یک دستگاه لودر، 4دستگاه بیل مکانیکی و 5دستگاه کمپرسی در بخش مرکزی و نیز 2دستگاه لودر، یک دستگاه بیل مکانیکی و 6دستگاه کمپرسی در مسیر بخش کوهسار در حال لایروبی و رفع موانع حادثه‌ ساز هستند.

فرماندار سلماس بیان کرد: جاری شدن آب های بالادست، لایروبی نشدن رودخانه های بزرگ و کوچک، کوچک بودن نهرها و متناسب نبودن این آبراه ها با حجم آب ورودی به هنگام بارندگی از جمله مشکلاتی است که سالانه خسارت های قابل توجهی به بخش های مختلف بویژه بخش کشاورزی وارد می کند.

اصغری با اشاره به بارشهای اخیر در سطح شهرستان و استان گفت: امیدواریم با مجموعه اقدامات صورت گرفته و هماهنگی و عملکرد مطلوب دستگاه های خدمات رسان، اتفاق ناگواری در سطح شهرستان رخ ندهد.