معرفی امام جمعه جدید سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار شهرستان سلماس در مراسم تکریم و معارفه ی امام جمعه سلماس در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلماس گفت:ایجاد حکومت اسلامی خواسته تمام پیامبران بخصوص پیامبر اسلام و تمام ائمه بود.

مرتضی اصغری ادامه داد: هرزمان روحانیت سردمدار یک حرکت و انقلاب شده است،آن حرکت به سرمنزل مقصود رسیده و راه اندازی حوزه های علمیه از برکات وجود روحانیت است.

وی با بیان اینکه بعد از غیبت امام زمان(عج) اگر روحانیت نبود اینک خبری از اسلام نیز نبود گفت: روحانیت امروز از برکات نظام اسلامی می باشد،احیای فرایض محجور و فراموش شده نظیر نماز جمعه از اقدامات شایسته ی انقلاب و روحانیت بود.

فرماندار سلماس در ادامه با تشریح اینکه امروز برگزاری نماز جمعه در جای جای ایران اسلامی بوی تقوی را به مشام می رساند، گفت: حجت الاسلام موسوی،از انقلابیون قبل از انقلاب بود و در لیست تعقیب ساواک قرار داشت.

وی ادامه داد: از اقدامات اساسی ایشان می توان به ساخت مصلی و حوزه علمیه خواهران و برادران اشاره نمود که در ساخت این اماکن تمام تلاش خود را انجام داد.

اصغری افزود: در کنار این اقدامات پیگیری مسائل و مشکلات شهرستان سلماس همواره در دستور کار ایشان قرار داشت و دوشادوش مسئولین حرکت می کرد، ایشان از شخصیت های وحدت آفرین در شهر بود.

فرماندار سلماس در پایان گفت: هرچند از نبود حجت الاسلام موسوی ناراحت هستیم،اما جای خوشحالیست که به جای ایشان کسی عهده دار امامت جمعه شهرستان سلماس می شود که در طول بیش از دوازده سال مدیریت حوزه علمیه کارنامه خوبی بر جای گذاشته است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در ادامه این مراسم گفت: مسئله نماز جمعه یک مسئله و هیادت عادی نیست،تعبیری که قرآن از نماز جمعه داشته است منحصر به فرد بوده است و نماز جمعه در زمان پیامبر اکرم(ص) واجب عینی بوده است و اکنون نماز جمعه یک واجب تخییری است.

حجت الاسلام و المسلین قریشی گفت: بحمدالله نماز جمعه اکنون در بیش از ۱۰۰۰نقطه در ایران اسلامی برگزار می شود،در این نماز خطیب طی دو خطبه اولا مردم را به تقوی دعوت میکند و در خطبه ی دوم به مباحث سیاسی می پردازد و از این رو یک نماز عبادی سیاسی است.

وی در ادامه با بیان اینکه انتصاب امام جمعه از وظایف حاکم شرعی است،تمامی ائمه ی جمعه در کل کشور بدون واسطه یا با واسطه با حکم مقام معظم رهبری نصب می شوند و هیچکس در این مسئله دخالت ندارد، گفت: در برخی شهرستان ها برخی از افراد ادعا می کنند نصب ائمه جمعه دخالت دارند که چنین حرف هایی صحت ندارد و این امر فقط توسط رهبر انقلاب انجام می شود.

🔹در شهرستان سلماس که قریب 22 سال امامت جمعه به عهده ی حجت الاسلام موسوی بود و این شخصیت عظیم در طی این سالها تلاش های بسزایی را انجام داده اند.

🔹این شخصیت بزگوار طی سالها به تربیت طلاب پرداخته است که جا دارد از ایشان تشکر کنم.
 
🔹حجت الاسلام موسوی با بزرگواری و بزرگ منشی به احسن الوجه این مسئولیت را واگذار کردند.

🔹همچنین حجت الاسلام طباطبایی شخصیت صبور و عالم هستند که انشاالله نماز جمعه سلماس را با صلابت اجرا خواهند کرد،ان شاالله در معیت تمام مسئولین شهرستان ایشان بتواند مسئولیت محوله را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

🔹حجت السلام طبابایی از شاگردان حجت الاسلام موسوی بوده است و امیدواریم راه ایشان را در نماز جمعه ادامه دهد.

🔹ضمن تقدیر و تشکر از زحمات چندین ساله امام جمعه سابق برای امام جمعه جدید شهرستان سلماس آرزوی توفیق دارم.

‍ 💠حجت الاسلام سید محمد موسوی در مراسم تودیع و معارفه امام جمعه سلماس:

🔹در هر انقلاب و حرکتی، نقش رهبری تعیین کننده و کلیدی است و باید شکرگزار باشیم که رهبران انقلاب اسلامی از نسل پاک علی(ع) هستند

🔹درود و رحمت خداوند بر این امت و ملت غیور ایران باد که در همه صحنه های ملی و مذهبی و تنگناهای حساس کشور حضور و مشارکت جهادگونه داشتند و دین و کشور و رهبر خود را پستیبانی کردند

🔹این نظام خون بهای هزاران شهید بزرگوار است و همه مدیون خون شهداییم و اکنون بواسطه همین خون های ریخته شده مجموعه نیروهای نظامی ما در اوج اقتدار و سربلندی به سر می برند و اگر دشمن و کشورهای مرتجع منطقه دست از پا خطا کنند با قاطعیت و توان بالای نظامی و موشک های نقطه زن جمهوری اسلامی ایران به فنا خواهند رفت.

🔹درست است مشکلاتی از جمله بیکاری جوانان و فساد در کشور وجود دارد اما وظیفه ما استقامت و پایداری در مقابل دشمنان است

🔹از اهالی عزیز سلماس کمال قدردانی را دارم که در مدت 22سال حضور و فعالیتم در شهرستان سلماس نسبت به بنده لطف و محبت داشتند و دست در دست همدیگر توانستیم اقدامات و فعالیتهای مختلفی را در سطح شهرستان انجام دهیم.

🔹از تمامی اقشار مردم سلماس در طول مدت خدمتم طلب حلالیت میکنم و برای امام جمعه جدید شهرستان سلماس در این مسیر خطیر ارزوی موفقیت دارم.

🔹از تمامی حضار، مسئولین، ائمه جمعه، بردران اهل تسنن و عزیزانی که در این مراسم حضور یافته اند قدردانی میکنم./صبح سلماس

‍ 💠حجت الاسلام سید ابراهیم طباطبایی در امام جمعه جدید سلماس:

🔹از حسن اعتماد شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در انتخاب اینجانب بعنوان امام جمعه شهرستان سلماس کمال قدردانی را دارم و از فعالیت ها و اقدامات حجت الاسلام سید محمد موسوی در طول مدت خدمتشان بعنوان امام جمعه سلماس بسیار سپاسگزارم.

🔹بنده دست نیاز به سوی همه اقشار مختلف مردم سلماس اعم از فرهنگیان، بازاریان، روسای محترم ادارات و... دراز میکنم و امیدوارم با کمکها و حمایتهای شما عزیزان بتوانم در این مسئولیت خطیر عملکرد موفقی داشته باشم و در این راه حتما از راهنمایی ها و تجارب ارزشمند حاج اقای موسوی بهره خواهم برد.

🔹با توجه به هجمه سنگین فرهنگی دشمن علیه کشورمان با تمام ابزار و تجهیزاتشان و نیز مسئولین خطیر فرهنگی امام جمعه، امیدواریم با حمایتهای مردم و مسئولین و دستگاه های فرهنگی بتوانیم در این مسیر گام های موثری برداریم.

🔹از تمامی مردم و مسئولین محترم تقاضا دارم از چاپ بنر و اوردن گل و شیرینی و... برای اینجانب خودداری نموده و در مقابل با برنامه ها و پیشنهادات خود بنده را در این مسیر یاری رسانند.

گفتنی است در پایان این مراسم با اهداد لوح سپاس و هدایای از زحمات و تلاش های  حجت الاسلام سید محمد موسوی امام جمعه سابق شهرستان سلماس توسط مسئولین و مردم شریف سلماس تجلیل و حکم انتصاب حجت الاسلام سید ابراهیم طباطبایی بعنوان امام جمعه جدید شهرستان سلماس اهداء شد.