همزمان با آغاز سال نو میلادی؛

دیدار فرماندار و امام جمعه با شهروندان مسیحی سلماس

دیدار فرماندار و امام جمعه با شهروندان مسیحی سلماس
فرماندار و امام جمعه سلماس همزمان با سال نوی میلادی و میلاد حضرت عیسی (ع) به دیدار مسیحیان آشوری در روستاهای 'پته ویر' و 'خسرو آباد' این شهرستان رفت و در جشن میلاد حضرت مسیح شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ اسقف اعظم خلیفه گری آشوری ،کلدانی و کاتولیک در این دیدار ضمن تبریک سال نو میلادی به مسیحیان، اظهار کرد: زندگی مسالمت آمیز اقوام و مذاهب در کنار یکدیگر، حضور آزادانه اقلیت ها در تمام عرصه های مختلف در سایه نظام جمهوری اسلامی فراهم شده که یکی از مهمترین برکت های انقلاب اسلامی است.

توماس میرم افزود: آنچه ایران اسلامی را از سایز کشورها متمایز می کند ایمان به خدا و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری بوده که باعث زندگی مسالمت آمیز شده است.

امام جمعه سلماس نیز گفت:نگاه دین اسلام و سیره پیامبر اسلام (ص) در رابطه با سایر ادیان الهی سیره رحمانی و برادرانه است و مسجد و کلیسا همواره پایگاهی برای هدایت معنوی انسان هاست.

حجت الاسلام موسوی افزود: همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان و مذاهب مختلف در منطقه نشانگر سطح بالای تعامل، فرهنگ و آموزه های معنوی آنان بوده و رفتار آنان نسبت به هم همیشه برادرانه و وحدت آفرین بوده است.

فرماندار سلماس نیز گفت: ادیان و اقلیت‌های مذهبی به عنوان ایرانی موحد و یکتا پرست در کنار هم با صلح و دوستی زندگی می‌کنند.

مرتضی اصغری افزود: دشمنان اسلام همیشه خواسته اند در بین قومیت ها و مذاهب اختلاف افکنی کنند ولی در سایه وحدت و همدلی توطئه آنان با شکست روبرو شده است.

مسئولان در این دیدار از اماکن مذهبی مسیحیان در روستاهای پته ویر و خسرو آباد بازدید کردند و از نزدیک با مشکلات تعدادی از همشهریان مسیحی آشنا شدند.