سفر یک روزه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در سفر یک روزه به شهرستان سلماس به همراه جمعی از مدیران کل استانداری به منظور شرکت در جلسه شورای فنی استان و از تعدادی پروژه این شهرستان بازدید کرد.

فرماندار شهرستان سلماس در جلسه شورای فنی استان در محل سالن جلسه تصفه خانه سلماس با تشریح وضعیت پروژه های عمرانی این شهرستان گفت: تشدید نظارت بر پروژه ها در سال جاری از روند خوبی برخوردار است .

مرتضی اصغری با بیان وضعیت ورزشگاه 6 هزار نفری سلماس گفت:  آب و گاز ورزشگاه ۶ هزار نفری موقتی است از معاونت عمرانی درخواست داریم مشکل اب و گاز این ورزشگاه حل و قطعی شود.

وی ادامه داد: مرد شریف سلماس از وجود املاح در اب شرب این شهر رنج می بردند اما با افتتاح این تصفیه خانه مشکل اب شرب سلماس حل‌ خواهد شد .

فرماندار سلماس افزود: در صورت تایید و هماهنگی های اداری و رفع مشکلات خرد  این تصفیه خانه در نیمه اول دی ماه افتتاح خواهد شد.

اصغری با تشریح عملیات اجرایی منطقه گفت: منطقه ویژه اقتصادی سلماس به عنوان تنها منطقه ویژه اقتصادی شمال غرب کشور هست.

این مسئول در ادامه با تشریح جزئیات اقدامات در خصوص پایانه مرزی کوزه رش گفت: پایانه مرزی کوزرش سلماس در ۲۸ فروردین ۹۸ در کارگروه بازگشایی تصویب شده است امروز در هییت دولت منتظر پاسخ طرف ترکیه هستیم.

فرماندار در خاتمه با بیان اینکه بیمارستان فعلی سلماس پاسخگویی مشکلات مردم نیست، گفت: طبق قول مساعد وزیر،  بیمارستان ۱۶۷ تخت خوابی طبق مکاتبات انجام شده به ۲۶۰ تخت خوابی تبدیل خواهد شد.
 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: تکمیل به موقع پروژه های نیمه تمام باعث جلوگیری از هدررفت منابع و جلب اعتماد عمومی می شود.


 آیدین رحمانی رضایی  به طرحهای نیمه تمامی که بلاتکلیف مانده و عملا تصمیمی برای اتمام آن گرفته نشده اشاره کرد و گفت : باید دبیرخانه شورا با همکاری همکاران شورای فنی نسبت به احصا این پروژه های بلاتکلیف اقدام نمایند چرا که منابع عمومی در این پروژه ها سرمایه گذاری می شود که در صورت اتخاذ تصمیم نادرست با هدررفت منابع مواجه می شویم که یکی از عمده ترین ضررهای آن بحث از بین رفتن اعتماد مردم است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در ادامه به تحریم های اقتصادی و نوسان قیمت ها در سالهای اخیر اشاره کرد و گفت: این نوسان قیمتها در زیرساختها و پروژه های در دست ساخت تاثیر داشته که این امر نیاز به دقت، همت و عزم جدی همکاران شورایی فنی دارد تا با تصمیم گیری ها و هماهنگی با بدنه دستگاههای اجرایی و انسجامی که در اجرای طرح وجود دارد یش از پیش برای اتمام طرح در زمان تعریف شده تلاش نمایند.

رحمانی، عدم وجود نظارتهای منطقه ای را یکی دیگر از موضوعات مربوط به پروژه های ملی ذکر کرد و اظهار داشت: حضور و لزوم وجود ناظر بومی برای پروژه های ملی ضروریست و دستگاههای متناظر باید در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره بر نظارت بر پروژه های شهرداریها، افزود: تمام مقررات بایستی در خصوص نظارت بر طرحهای عمرانی شهرداریها انجام شود، همچنین وجود مشاور در پروژه ها جزو ضروریات است چرا که باعث ارتقا کیفی پروژه ها می شود.
 

گفتنی است  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در سفر یک روزه به شهرستان سلماس به همراه جمعی از مدیران کل استانداری به منظور شرکت در جلسه شورای فنی استان و از تعدادی پروژه این شهرستان بازدید کرد.