افتتاح و کلنگ زنی 63 پروژه طی هفته دولت در سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری در نشست خبری با فرماندار، رییس شورای اسلامی شهر و شهردار سلماس و نیز شهردار تازه شهر بمناسبت روز خبرنگار، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید خبرنگار محمود صارمی، اظهار کرد:  در هفته دولت امسال ،۶۳ پروژه مختلف برای افتتاح و کلنگ زنی در سلماس داریم  که با اعتبار بالغ بر ۱۴۵میلیون تومان آماده شده است و از جمله پروژه های افتتاحی در هفته دولت کلینیک تخصصی بیمارستان خانم الانبیای سلماس می باشد.

اصغری اظهار کرد: گازرسانی به بخش کوهسار بدلیل صعوبت گاز رسانی و عدم شرکت پیمانکاران عملی نمی شد،اما با پیشنهادی که ارائه دادیم ۲ خط گاز در بخش کوهسار سلماس طی هفته دولت کلنگ زنی خواهد شد.

فرماندار سلماس گفت: همچنین در هفته دولت تصفیه خانه آب سلماس با سیستم بروز DAF  به بهره برداری خواهد رسید که در مجموع  ۶۴ میلیارد تومان برای این تصفیه خانه هرینه شده است که امیدواریم در اواخر شهریور ماه با حضور مقامات کشوری به بهره برداری برسد.

وی گفت: خبرنگاران چشمان تیز و وجدان بیدار جوامع انسانی اند که به دقت مسائل و چالش های مختلف اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی و ... را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند و واقعیات برگرفته از درون مردم را اطلاع رسانی می کنند .

وی با اشاره به فعالیت شبانه روزی خبرنگاران در پوشش اخبار و وقایع روز، تصریح کرد: تهیه و تدوین خبر استرس کاری خود را دارد که تحملش گاها دشوار است و میتوان گفت که یک خبرنگار واقعا نیازمند جسارت و شجاعت و شهامت است تا در بیان واقعیات و انجام رسالت اطلاع رسانی علی رغم مخالفت ها، مقاومت نماید .

اصغری با اشاره به سیل اخیر سلماس تصریح کرد: سیل روستای دیرعلی در ۵۰ سال اخیر بی سابقه بود و در جریان آن به ۳۵۰ هکتار زمین زراعی خساراتی وارد شد و ۲۰۰ راس گوسفند، ۱۳ راس گاو و ۶۰۰ راس بوقلمون تلف شدند ودر مجموع ۴.۵ میلیارد تومان در حوزه کشاورزی و دامی خسارت برآورد شده است