نیکزاد: مجلس شورای اسلامی حامی راه‌اندازی مناطق ویژه اقتصادی است

نیکزاد: مجلس شورای اسلامی حامی راه‌اندازی مناطق ویژه اقتصادی است
نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت مجلس شورای اسلامی از راه‌اندازی مناطق ویژه اقتصادی گفت: منطقه ویژه سلماس نیز از جمله این مناطق است که امیدواریم با جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی، شاهد راه اندازی آن باشیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ علی نیکزاد روز چهارشنبه در سفر به آذربایجان‌غربی و در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلماس اظهار داشت: با توجه به ناتوانی و محدودیت درآمدی شهرداری سلماس، در صدد هستیم یک شرکت بزرگ نظیر ایمیدرو مسوولیت آماده‌سازی منطقه ویژه اقتصادی سلماس را برعهده بگیرد.

وی اضافه کرد: منطقه سلماس ظرفیت‌های ویژه‌ای دارد و در صورت نبود امکان استفاده از ظرفیت ایمیدرو، حضور بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی سلماس را پیگیر خواهیم بود.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امید است با تامین زیرساخت‌های لازم حضور بخش خصوصی در این منطقه را شاهد باشیم و منطقه ویژه اقتصادی سلماس فعال شود.

نیکزاد با اشاره به طرح‌های مسکن ملی گفت: با همکاری فعالان عرصه مسکن در حال تدوین طرحی هستیم که با تولید انبوه مسکن، از دلال بازی نیز جلوگیری شود.

به گزارش ایرنا راه‌اندازی فاز نخست منطقه ویژه اقتصادی سلماس در این استان می‌تواند آرزوی دیرینه اهالی را مبنی بر رونق صادرات و تجارت برون مرزی تحقق بخشد.

استقبال سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای فعالیت اقتصادی در منطقه ویژه اقتصادی سلماس نیز دور از انتظار نیست و در این صورت اقتصاد آذربایجان‌غربی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

شهرستان سلماس با داشتن ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال آذربایجان‌غربی قرار دارد؛ این شهرستان در ۹۰ کیلومتری شمال مرکز استان و در مجاورت مرزهای ایران و ترکیه قرار گرفته است.