برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سلماس

برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سلماس
جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان سلماس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری در جلسه ستاد ساماندهی اوقات فراغت شهرستان سلماس گفت: متاسفانه علی رغم وجود حدود ۴۰ دستگاه مرتبط با حوزه فرهنگ در کشور، استراتژی مدون و برنامه ریزی واحدی برای این امر در کشور موجود نیست و این معضل باعث شده دستگاه های فرهنگی عملکرد ملموس و واحدی در اجرای برنامه های فرهنگی نداشته باشند.

 فرماندار سلماس گفت: متاسفانه علی رغم وجود حدود ۴۰ دستگاه مرتبط با حوزه فرهنگ در کشور، استراتژی مدون و برنامه ریزی واحدی برای این امر در کشور موجود نیست.

اصغری افزود: مهمترین نقطه تمرکز در برنامه های فرهنگی حوزه فرهنگ عمومی است و باید در زمینه های مهارت های زندگی سالم، ازدواج و همسرداری و تقویت مبانی اخلاقی و اعتقادی برنامه ریزی های مدون و قابل اجرا داشته باشیم.

وی افزود: آمار جمعیتی کشور نشان می دهد که نزدیک به ۴۸ میلیون ایرانی و جوان زیر ۳۰ سال داریم و این امر اهمیت برنامه ریزی درست برای اوقات فراغت این قشر جامعه را بیش از پیش بیان می کند.

اصغری بیان کرد: امروز قشر جوان با حساسیت ها و دغدغه های بسیاری مواجه است و ادارات مسئول باید در این زمینه ملاحظات لازم را داشته باشند.

اصغری اظهار کرد: متاسفانه آموزش در کشور ما در حد باسوادسازی مانده در صورتیکه در کشورهای دنیا برای مهارت آموزی و فرهنگسازی اجتماعی از سنین مهدکودک برنامه ریزی و اجرای طرح ها و برنامه های مختلف وجود دارد.

فرماندار سلماس تصریح کرد: هدایت تحصیلی و مهارتی در کشور ما محدود به نمرات کارنامه است و استعدادها و علایق خود جوانان در این مورد نادیده گرفته می شود.

 وی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم برنامه ریزی موفقی در زمینه اوقات فراغت و فرهنگسازی جوانان داشته باشیم باید از وجود خود جوانان و مشارکت خانواده ها برای برنامه ریزی استفاده کنیم.