در جریان بازدید فرماندار

عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح آبگرم در محور سلماس-ارومیه آغاز شد

عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح آبگرم در محور سلماس-ارومیه آغاز شد
رییس اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای شهرستان‌ سلماس گفت: عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح در محور سلماس - ارومیه در محدوده روستای آبگرم با اعتباری بالغ بر۵۰ میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ بهنام اصغری روز ‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در جریان بازدید فرماندارسلماس از عملیات احداث تقاطع غیرهمسطح آبگرم در محور سلماس-ارومیه افزود: محور سلماس - ارومیه  یکی از پرترددترین محورهای مواصلاتی در آذربایجان غربی است که به گفته کارشناسان حمل و نقل جاده ای ۳۵ درصد بار ترافیکی مشرف به شمال استان در  تردد خودروهای سبک و سنگین را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: سال‌ها پیش در طول این مسیر و در حد فاصل روستای خان تختی تا آبگرم ، یک دوربرگردان در محدوده روستای آبگرم  احداث شده بود که از استانداردهای لازم برخوردار نبود و عبور خودروها از آن، هر هفته منجر به تصادفات جاده‌ای می‌شد.

رییس اداره راهداری سلماس اظهار کرد: سال گذشته ۱۳ نفر در تصادفات رخ داده در ورودی روستای آبگرم جان خود را از دست داده بودند.

اصغری  روند اجرای پروژه های راهسازی سلماس را مطلوب خواند و افزود: ۴۶ کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان در قالب طرح ابرار آسفالت شده و  طول راه‌های روستایی آسفالته در این منطقه به ۴۰۰ کیلومتر رسیده است.

وی گفت: روکش آسفالت محور سلماس – هفتوان و برعکس با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصد در دست اجراست.

سلماس در ۹۰ کیلومتری شمال مرکز آذربایجان غربی قرار دارد.