فرماندار سلماس:

تنها شهر با وضعیت قرمز کرونایی در آذربایجان غربی هم نارنجی شد

تنها شهر با وضعیت قرمز کرونایی در آذربایجان غربی هم نارنجی شد
فرماندار سلماس گفت: وضعیت شیوع کرونا در این شهرستان که تا روزهای گذشته، قرمز بوده به نارنجی تغییر یافته که امیدواریم این روند بهبود ادامه یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ علی اکبر عسکری  روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط مردم، اصناف و کسبه و ادارات افزود: از امروز گروه های شغلی یک و ۲ با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند و مشاغلی از جمله کلیدسازی، خشکشویی، شیشه بری، عینک فروشی های طبی، تجهیزات پزشکی و دکه های روزنامه فروشی می توانند همانند اصناف ضروری مانند داروخانه ها، نانوایی ها، سوپرمارکت ها و رستورانهای بیرون بر به فعالیت خود را ادامه دهند.

وی اضافه کرد: با توجه به محدودیت های وضعیت نارنجی همچنان گروه های شغلی ۳ و ۴  شامل مدارس، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای، زبان‌سراها، آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر، موزه‌،تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی ،همایش‌ها، مراسم اجتماعی، فرهنگی و مذهبی، مدارس شبانه‌روزی، باشگاه‌های ورزشی مربوط به ورزش‌های پربرخورد، از جمله کشتی، کاراته و جودو، کافه‌ها، چایخانه‌ها و قهوه‌خانه‌ها با عرضه مواد دخانی،شهربازی‌ها و مراکز تفریحی همچنان تعطیل خواهند بود.

فرماندار سلماس با اشاره به تداوم محدودیت های ترافیکی و رصد خودروهای غیربومی در وضعیت نارنجی بیان کرد: منع تردد خودروها در سطح شهر از ساعت ۲۲ شب تا ۳ صبح استمرار خواهد داشت و ورود خودروهای غیربومی به شهرستان همچنان ممنوع بوده و ضمن اعمال جریمه مصوب به پلاک های غیربومی از ورود این خودروها به سطح شهر جلوگیری خواهد شد.

عسکری گفت: امروز تنها راه عبور این وضعیت و کاهش آمار مبتلایان و فوتی های کرونا، رعایت پروتکل های بهداشتی و همکاری مردم و مسوولان است.

به گزارش ایرنا، سلماس تا دیروز در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشت ولی از دیروز، طبق آخرین برآورد مبتلایان، بستری شدگان و فوتی ها، وضعیت آن نارنجی شد.