برگزاری همایش پیشکسوتان جهاد و مقاومت در سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار شهرستان سلماس در مراسم تجلیل از پیشکسوتان جهاد و شهادت شهرستان صبح امروز با حضور خانواده معظم شهداء، جانبازان، ایثارگران، پیشکسوتان دوران دفاع مقدس و جمعی از مسئولان  ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: تجلیل از دلاورمردی‌های پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت تجلیل از ملت ایثارگر ایران در هشت سال دفاع مقدس است.

مرتضی اصغری با بیان اینکه در همه جوامع دفاع از سرزمین مورد احترام ملت هاست افزود: دفاع مقدس ایرانیان از این زوایه متفاوت تر از دیگر دفاع های ملل دنیاست که در ایران همه اقشار مختلف اعم از روحانی، کارمند، نظامی، کارگر، معلم و دانش آموز و…پای در عرصه جهاد گذاشته بودند.

وی با اشاره به توطئه سردمداران استکبار برای شکست ملت ایران و اضمحلال انقلاب اظهار داشت: همه غرب و شرق یکپارچه به میدان آمدند تا انقلابی  که هیچ نیروی منظم و یک پارچه ای نداشت و فاقد تجهیزات لازم و کافی برای دفاع بود به شکست بکشانند.

فرماندار سلماس با اشاره به اهمیت پیشکسوتان عنوان کرد: از مهم ترین سرمایه های اصلی یک جامعه پیشکسوتان آن هستند و قطعا اگر در هر جامعه ای به قدر و منزلت این سرمایه توجه شود می توان در آن جامعه گام های مهمی برای پیشرفت برداشت.

گفتنی است در این مراسم از 50 پیشکسوت عرصه جهاد و مقاومت با اهدای لوح سپاس و هدیه نفیس تجلیل و قدردانی شد .

هفتم مهر ماه سالروز شهیدان گرانقدرفکوری، نامجو، فلاحی، کلاهدوز و جهان آرا به عنوان روز بسیج پیشکسوتان جهاد و شهادت نامگذاری شده تا به منظور حفظ ارزشهای والای اسلامی، شهدا، امام شهدا و پیمان مجدد با رهبر انقلاب اسلامی از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس تجلیل به عمل آید.

شهرستان سلماس 722 شهید و بیش از 3هزار جانباز، ایثارگر و آزاده تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده‌است.