اجرای بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه هفته دفاع مقدس در سلماس

فرماندار شهرستان سلماس گفت: بیش از ۱۰۰ عنوان برنامه هفته دفاع مقدس در سلماس اجرا خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛  علی اکبر عسکری در جلسه تاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس شهرستان سلماس در محل سالن جلسه شهید سالمی فرمانداری با اشاره به اینکه ، ما در دوران دفاع مقدس، نه تنها  با کشور عراق بلکه با تمام استکبار در حال رویارویی بودیم و کشور های سلطه گر به روزترین سلاح ها و امکانات جنگی خود را در اختیار دشمن گذاشته و مورد آزمایش قرار می دادند بطوریکه حتی با سلاح های نامتعارف کشتار جمعی نیز مواجه بودیم علیهذا  با تقدیم هزاران شهید و جانباز حتی یک وجب از خاک کشور عزیزمان را از دست ندادیم و این رویدادهای عزتمندانه را ، تاریخ کشور به نیکی و افتخار روایت خواهد کرد.

فرماندار سلماس با اشاره به ویژگی های دفاع مقدس و جبهه‌های جنگ گفت: از مهمترین ویژگی‌های دفاع مقدس تاثیرگذاری و ارتباط متقابل آن با جامعه بود که در صحنه صحنه آن مشارکت مردم  کاملا مشهود بود ، ویژگی دیگر آن حضور باورمندانه و مومنانه رزمندگان عزیز در صحنه های نبرد بود رزمندگانی که زاهدان شب و شیران روز نبرد بودند.

عسکری با اشاره به ضرورت تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس اضافه کرد: همه ما باید قدردان ایثارگری های پیشکسوتان دفاع مقدس باشیم  و جایگاه و مقام شامخ خانواده های شهدا ، جانبازان ، آزادگان و ایثارگران را گرامی بداریم و رسالت زینبی (س) را در انتقال پیام ، روش و منش نقش آفرینان دفاع مقدس بجا آوریم تا بتوانیم این ارزش اجتماعی را در کشور نهادینه کنیم و تا جایی که ممکن است با بهره گیری از ظرفیت های مختلف، تجلیل جامعه هدف را گسترده تر کنیم.

وی افزود: برنامه های گرامی داشت چهل و یکمین سال گشت دفاع مقدس هم  فرصت مناسبی برای تجلیل از مجموعه ایثارگران و رزمندگان دفاع مقدس است تدوین ، تبیین و تعمیق ابعاد دفاع مقدس برای نسل جوان امری ضروری است.

عسکری تأکید کرد : در برگزاری مراسم هفته دفاع مقدس  اعضای شورای اداری شهرستان از ظرفیت رسانه ها، دستگاه های فرهنگی و تبلیغی و فضای مجازی بصورت جدی تر استفاده نمایند.

فرماندار سلماس  با اشاره به برنامه های بزرگداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان گفت: امسال، مراسم سان و رژه به جهت شرایط بیماری کرونا برگزارنخواهد شد و بیش از دهها برنامه نظامی، اجتماعی، فرهنگی، هنری و ورزشی به مناسبت بزرگداشت چهل و یکمین هفته دفاع مقدس در شهرستان سلماس در فضای مجازی و حقیقی برگزار خواهد شد.

وی در پایان خواستار فضاسازی سطح شهر، ادارات، اصناف و بازاریان و نصب نوشته‌هایی از بیانات حکیمانه امام راحل و رهبر معظم انقلاب شد و افزود: نیاز است زمینه حضور راویان دفاع مقدس در میان مردم و در فضاهای باز فراهم شود.