جلسه شورای اداری شهرستان سلماس برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری در جلسه شورای اداری سلماس پیش از ظهر امروز در محل سالن جلسه شهید سالمی فرمانداری شهرستان سلماس اظهار داشت: اقدامات زیر ساختی منطقه ویژه اقتصادی سلماس انجام یافته و برای ادامه آن 50 میلیارد ریال بودجه تخصیص یافت است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مردم از مسئولان پیگیر مطالبات خود هستند، مسئولان باید به این مهم توجه داشته باشند.
فرماندار سلماس افزود: بی شک وحدت و تعامل باید در بین اعضای شورای اداری سلماس حفظ شود تا روز به روز شهرستان پیشرفت کند.
وی در ادامه گفت: با توجه به انتخاب شعار سال از سوی مقام معظم رهبری، وظیفه مسئولان حمایت و عمل کردن به فرمایشات ایشان است.

اصغری اظهار کرد: هم اکنون سیاستی که دولت در نظر دارد خدمت به اقشار مختلف مردم و توجه به مشکلات آن ها است.

این مسئول در خطاب به روسای ادارات مبنی بر اولویت کاری و برنامه ای را برای تسهیل توسعه شهرستان گفت: حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران و بالا بردن ظرفیت توسعه شهرستان در اولویت کاری سال جاری می باشد.

فرماندار سلماس با اشاره به برپایی نماز جماعت در سطح ادارات شهرستان ادامه داد: ارتباط صميمي با همه اقشار مردم بويژه خانواده شهدا و ايثارگران بايد سرلوحه كار همه مسئولين و كارمندان باشد.

شهروز برزگر عصر امروز در جلسه شورای اداری سلماس اظهار داشت: تحقیق و تفحص انتقال آب سلماس به قره باغ تا آبان ماه امسال تمدید شد تا بتوان با جمع‌آوری مدارک، مطالبه آب مردم سلماس را پس بگیریم.
وی ادامه داد: متاسفانه با خیانت مسئولان وقت، چهار میلیون متر مکعب آب از سلماس به قره باغ انتقال داده شد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی افزود: در این رابطه از خط انتقال تا مرحله راه اندازی آب قطره ای در قره باغ، از بودجه سلماس انجام گرفته که مسئولان مربوطه باید پاسخگو باشند.
وی بیان کرد: در مهرماه سال جاری جهت تامین آب شرب تصفیه خانه سلماس، 12 میلیون متر مکعب آب از سد زولا انتقال داده می شود.
بزرگر گفت: علاوه بر آن، با فراهم سازی زیرساخت و راه اندازی شهرک گلخانه ای به یک هزار جوان سلماسی فرصت شغلی ایجاد می شود.
وی اظهار کرد: همچنین پروژه بیمارستان 160 تختخوابی سلماس که نیمه تمام مانده، به دلیل نا مساعد بودن منطقه به فروش رسید و در محل دیگری توسط وزارت بهداشت احداث می شود.
نماینده سلماس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سال 97، برای شهرستان سلماس سالی کاری بوده که مسئولین باید همکاری های لازم را انجام دهند.
وی گفت: از سوی دیگر مقرر شده است تا با مشارکت بنیاد علوی و آموزش پرورش 18 مدرسه در سلماس احداث شود.
حجت الاسلام موسوي امام جمعه سلماس نيز در اين جلسه با تاکید بر ضرورت معرفی خدمات نظام اسلامی و تبیین نعمت ولایت در جامعه گفت:کارها و خدمات انجام شده از سوی دولت نیز باید در جامعه برجسته شوند.