مانور اطفای حریق در شهرستان سلماس با حضور نیروهای اطفای حریق شهرستان های شمال استان آذربایجان غربی در مرتع پادگان سابق سلیمان خاطر برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ این مانور با همکاری بیش از 200 نفر متشکل از نیروهای اطفای حریق شهرستان های شمال استان آذربایجان غربی، اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر، تیپ 264 شهید عبدی  و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان سلماس در سطح یک هکتار از مرتع پادگان سابق سلیمان خاطر برگزار شد.

فرماندار شهرستان سلماس هدف از برگزاری مانور اطفاء حریق را ارتقاء توان مدیریتی و عملیاتی دستگاه‌های اجرایی و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان در زمان بروز حریق در مراتع شهرستان سلماس دانست و گفت: آموزش و اتخاذ اقدامات مناسب فردی و گروهی در هنگام حریق از دیگر اهداف این مانور است.

مرتضی اصغری افزود: باتوجه به ارزش و اهمیت منابع طبیعی، جنگل ها و مراتع در پیشگیری و کاهش بلایای طبیعی، نگاه مسئولین به منابع طبیعی باید نگاهی جامع باشد.

وی در پایان به همکاری بسیار خوب بین مردم و منابع طبیعی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: همین همکاری و مساعدت مردم و تعامل منابع طبیعی با اقشار مختلف مردم و دستگاه های دولتی در بحث فرهنگ سازی و تحقق فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل فرهنگ منابع طبیعی به معارف عمومی سبب کاهش چشمگیر حریق در سطح شهرستان شده است