رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به همراه مسئولین سلماس اخرین وضعیت مرزهای این شهرستان را برای ایجاد مرز رسمی با کشور ترکیه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛  حشمت الله فلاحت پیشه امروز در حاشیه بازدید از ظرفیت های مرزی سلماس در گفت و گو با خبرنگار ایسنا گفت: استفاده از ظرفیت مرزهای آذربایجان غربی طرح در دستور کار کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی بوده و از همین جهت برای بررسی ظرفیت های مرزی سلماس  در مرز کوزه رش سلماس حاضر شدیم.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بازدید از مرز کوزه رش سلماس گفت: بحث بازگشایی مرز کوزه رش-گلینجک سلماس به یک مطالبه ملی تبدیل شده است و امیدواریم با اقدامات مجموعه دستگاه های مرتبط بتوانیم مردم منطقه را به آرزویشان برسانیم.

 

 "شهروز برزگر" نماینده مردم شریف سلماس در مجلس با اشاره به ظرفیت های بالقوه مرزسلماس تصریح کرد: مرز کوزه رش سلماس دارای کوتاه ترین، هموارترین و امن ترین مسیر ارتباطی بین دو کشور ایران و ترکیه بوده و بازگشایی آن همواره خواسته دیرینه مردم این شهرستان بوده که برای تحقق این مطالبه بحق مردم تمام تلاش خود را خواهیم کرد و امیدواریم طی جلساتی که بزودی با مسئولین طرف ترک خواهیم داشت، مقدمات انعقاد تفاهم نامه اولیه آماده و به امضای طرف ترک و ایران خواهد رسید.

"مرتضی اصغری" فرماندار شهرستان سلماس هم چنین در این بازدید با تشریح ظرفیت و پتانسیل های شهرستان سلماس گفت: شهرستان سلماس تمامی زیرساخت های لازم جهت بازگشایی مرز کوزه رش را آماده کرده است.