رونق تولید دغدغه اصلی مسئولان سلماس است

رونق تولید دغدغه اصلی مسئولان سلماس است
در آستانه هفته کارو کارگر وبازدید جمعی از مسئولین سلماس از واحد های صنعتی این شهرستان؛ مسئولان اجرائی با بهره گیری از همه توان خود، به دنبال تثبیت تولید و رونق اشتغال پایدار در واحدهای صنعتی هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ شهرستان سلماس از مراکز صنعتی استان آذربایجان غربی به شمار می رود و سرمایه گذاران بسیاری در حوزه تولید این شهرستان فعال هستند و وظیفه همه مسئولان است که برای ایجاد رونق اقتصادی و ایجاد فضای اشتغال نسبت به رفع موانع تولیدکنندگان‌ اهتمام ورزند.
همچنین  83 طرح اشتغال فراگیر و پایدار صنعتی در کمیته فنی این شهرستان تصویب شد که با اجرای آنها برای 700 نفر زمینه اشتغال ایجاد می شود.
در سال گذشته ٥٠ کارگر و کارفرمای برتر و موفق واحدهای تولیدی و صنعتی سلماس حائز رتبه برتر استانی شناخته شده اند و در شهرستان سلماس ٩ هزار نفر کارگر مشمول قانون کار و ٢٠ هزار و ٥٠٠ نفر کارگر بیمه شده تامین اجتماعی در این شهرستان فعالیت دارند.
 با راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی در این شهرستان مرزی وضعیت صادرات کالاهای تولیدی از گمرکات استان متحول می شود و بهره مندی از توان بالای بخش خصوصی در تکمیل و بهره برداری سریع تر این منطقه نقش مهمی دارد و به روند توسعه اقتصادی استان سرعت می بخشد.
گفتنی است نرخ بـیکاری شـهرستان سلماس 11.1 درصد و کمتر از متوسط استانی است.