بهره برداری از دستگاه سی تی اسکن بیمارستان سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ دکتر جواد آقازاده در آئین بهره برداری از دستگاه سی تی اسکن بیمارستان سلماس در گفت و گو با  خبرنگاران گفت: این دستگاه سی تی اسکن ۱۶ اسلایس کانن ( توشیبا ) ساخت کشور ژاپن و مطابق با اخرین تکنولوژی های موجود بوده که خریداری، نصب و مورد بهره برداری قرار گرفت.

آقازاده بیان کرد: برای خرید دستگاه، احداث و تجهیز ساختمان این دستگاه تشخیص پزشکی حدود ۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان آخرین پروژه های عمرانی قابل افتتاح در سطح آذربایجان غربی، افزود: سه بیمارستان ۲۵۰تخت خوابی آیت الله خویی شهرستان خوی، بیمارستان ۶۴تخت خوابی تکاب و نیز بیمارستان ۳۰۹تخت خوابی زنان ارومیه آماده بهره برداری بوده و در آینده نزدیک افتتاح خواهند شد.

آقازاده اظهار کرد: در سایر شهرستان های آذربایجان غربی از جمله پیرانشهر، اشنویه، نقده ، مهاباد، میاندوآب و شاهیندژ نیز بیمارستان های در حال ساخت با درصدهای مختلف پیشرفت فیزیکی داریم و تمام توانمان را برای اتمام هر چه سریعتر این بیمارستان ها و ارائه خدمات به مردم به کار گرفته ایم.

وی اظهار کرد: در سلماس ۴ مرکز جامع خدمات سلامت با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد در حال تکمیل هستند که امیدواریم با تامین اعتبارات لازم برای اتمامشان، این مراکز خدمات سلامت را به بهره برداری برسانیم.

 آقازاده با اشاره به نقش مهم خیرین سلامت در استان و هزینه ۲۲میلیارد تومانی برای مجموعه بهداشت و درمان آذربایجان غربی، تاکید کرد: ساختمان دیالیز بیمارستان سلماس نیز از جمله مراکز خیرساز بهداشتی و درمانی است و امیدواریم با حمایت فرمانداری و مجمع خیرین سلامت بتوانیم احداث آن را تا پایان سال جاری به اتمام برسانیم.

گفتنی است  فرماندار سلماس  و رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از ساختمان بخش دیالیز بیمارستان بازدید  و با جمعی از کادر درمانی و پرستاران بیمارستان خاتم الانبیاء دیدار و گفتگو کردند.