استاندار آذربایجان‌غربی: رفع موانع تولید سبب حرکت چرخ‌های اقتصادی می‌شود

استاندار آذربایجان‌غربی: رفع موانع تولید سبب حرکت چرخ‌های اقتصادی می‌شود
استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر حمایت از بخش تولید و توجه به رفع موانع پیش روی این بخش گفت: با اقدامات جهادی دولت در رفع موانع تولید، چرخ‌های اقتصادی استان حرکت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ محمدصادق معتمدیان روز یکشنبه و در راستای بازدید میدانی از واحدهای تولیدی تحت عنوان «یکشنبه‌های تولید» با بیان اینکه حل مشکل واحدهای تولیدی در چارچوب قانون از وظایف دستگاه‌های اجرایی است، اظهار کرد: نیازمند یک همدلی و هم افزایی در مانع زدایی بر مسیر توسعه هستیم.

وی با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم درخصوص توسعه سرمایه گذاری، افزود: سرمایه گذاری راهکار برون رفت استان از مشکلات بوده که با توجه به این اهمیت، مشکلات و موانع احصا خواهد شد.

معتمدیان حمایت از توسعه صنعت و تولید در آذربایجان‌غربی را ضروری دانست و اضافه کرد: پس از بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی، مشکلات آن‌ها در کمیته‌های تخصصی بررسی و تصمیمات لازم برای رفع آنان گرفته می‌شود.

  استاندار آذربایجان‌غربی از کارخانه سیمان سفید و شرکت تولیدی گونی گستر ارومیه بازدید و در جریان مشکلات این واحدهای اقتصادی قرار گرفت.

کارخانه سیمان سفید ارومیه در سال 1379 و با ظرفیت تولید 500 تُن در روز راه اندازی شد؛ 35 درصد محصولات تولیدی این کارخانه به کشورهایی همچون عراق، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و تازانیا صادر می‌شود.

فاز توسعه تولید کارخانه سیمان سفید ارومیه هم اکنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که ظرفیت این واحد تولیدی را به روزانه تولید 750 تن افزایش خواهد داد؛ هم اکنون به دلیل برخی مشکلات حاصل از تحریم، ورود دستگاه‌های لازم برای توسعه این کارخانه با مشکل مواجه شده و شرکت‌های واسطه‌ای با وجود دریافت هزینه از تحویل دستگاه خودداری می‌کنند.

کارخانه سیمان سفید ارومیه در بحث خرید آجر نسوز با درصد منیزیم 90 درصد نیز با مشکلاتی مواجه بود که با پیگیری‌های استاندار آذربایجان‌غربی از وزارت صمت و گمرگ ایران، در همان بازید راهکارهای لازم ارائه شد.

همچنین شرکن گونی گستر ارومیه نیز در بحث مخابراتی و صادرات محصولات تولید شده از گمرک سرو دچار مشکلاتی بود که در این بازدید و در جلسات تخصصی برای رفع این موانع اقدام خواهد شد.

یکشنبه‌های رفع موانع تولید، از پاییز سال گذشته توسط محمدصادق معتمدیان، استاندار آذربایجان غربی راه اندازی شده و هر هرهفته 2 تا 3 واحد دارای مشکل مورد بازدید قرار گرفته و در محل، مشکلات واحدها شنیده شده و در مورد رفع آنها تصمیم گیری می‌شود.

به گفته جواد کرمی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی بیش از 90 درصد مصوبات یکشنبه‌های تولید بطور کامل اجرا یا عملیاتی شده است.