در آستانه ماه محرم؛

برگزاری جلسه ستاد امربه معروف و نهی از منکر سلماس

برگزاری جلسه ستاد امربه معروف و نهی از منکر سلماس
امام جمعه سلماس گفت: امربه معروف ونهی ازمنکر از واجبات دین اسلام است وکسانی که راه امام حسین را قبول دارند باید در احیای این فریضه درجامعه تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ حجت الاسلام سید ابراهیم طباطبایی در جلسه ستاد امربه معروف و نهی از منکر سلماس با تسلیت ایام عزاداری محرم الحرام گفت: قیام سروروسالار شهیدان بخاطر احیای فریضه امربه معروف ونهی ازمنکر بود و امام درموقع حرکت به کربلا گفت هدف ازقیام بخاطر اصلاح دین جدم بوده است .

حجت الاسلام طباطبایی بیان کرد: امام حسین یقین داشت که با نیروی اندک درمقابل لشکر یزید شکست خواهد خورد ولی هدف امام حسین درس شجاعت وایثار واحیای دین بود.

علی اکبر عسگری فرماندار سلماس نیز دراین جلسه گفت: دشمنان ازماهها تلاش داشتند تا عزاداری امام حسین را تضعیف کنند ومردم بخاطر ویروس منحوس کرونا از عزاداریهای امام حسین فاصله داشته باشند، ولی این مردم با تاکید و پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری و با رعایت پروتکل های بهداشتی مراسمات عزای امام حسین را انجام خواهند داد .

وی اظهار کرد: باید در عزاداریها ازخرافه پرستیها پرهیزکنیم چراکه بزرگترین هدف دشمنان در طول تاریخ  ایجاد خرافه پرستی در اعتقادات دینی بوده و نقش روحانیون ومداحان در اینخصوص بسیار سنگین است و باید در بیان مطالب مستدل و به دور از خرافه حداکثر تلاش خود را بکنند.

وی درپایان از مداحان وبرگزارکنندگان مراسمات عزاداری خواست نسبت به دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا احترام بگذارند و عزاداران همراه خود را به رعایت هر چه دقیق تر این دستورالعمل ها ترغیب کنند .