رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت:

۱۲ هزار‌ نفر در شوراهای اسلامی روستاهای آذربایجان‌غربی داوطلب شدند

۱۲ هزار‌ نفر در شوراهای اسلامی روستاهای آذربایجان‌غربی داوطلب شدند
رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: با پایان ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی روستاهای استان تعداد ثبت نام شدگان به ۱۲ هزار و ۷۷ نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، علی مصطفوی افزود: از این تعداد ۹۸ درصد معادل ۱۱ هزار و ۸۶۲ نفر را آقایان و ۲ درصد معادل ۲۱۵ نفر را بانوان تشکیل می دهند.

وی اضافه کرد: ۶۱.۵ درصد ثبت نام کنندگان دارای مدرک ابتدایی، ۱۱ درصد راهنمایی، ۶ درصد متوسطه، ۱۰.۵ درصد دیپلم، ۲.۵ درصد فوق دیپلم، ۷ درصد لیسانس، ۱.۵ درصد فوق لیسانس و کمتر از یک درصد دارای تحصیلات حوزوی و دکترا هستند.

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی ادامه داد: ۸۴ درصد از ثبت نام کنندگان به صورت حضوری در بخشداری‌ها، ۹ درصد در دفاتر پیشخوان، ۳ درصد از طریق نرم افزار موبایلی و چهار درصد از طریق کامپیوتر اقدام به نام نویسی کردند.

مصطفوی اظهار کرد: ۷۸ درصد داوطلبان برای نخستین بار برای حضور در شوراهای اسلامی روستاهای استان ثبت نام کرده اند.

وی گفت: سه هزار و ۱۲۷ نفر در ارومیه، یکهزار و یک نفر در خوی و ۸۸۶ نفر نیز در میاندوآب نام نویسی کرده اند و این سه شهرستان، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: در بیش از ۹۷ درصد از روستاهای واجد شرایط معادل ۲ هزار و ۱۳۵ روستا انتخابات برگزار خواهد شد که در نسبت به دوره قبل ۶.۵ درصد رشد را نشان می دهد.

علی مصطفوی افزود: تعداد کل ثبت نام شدگان نسبت به دوره قبل یک درصد افزایش داشته است که حاکی از استقبال روستائیان برای حضور در پارلمان های روستایی است.

وی گفت: میزان رقابت به ازای هر کرسی شوراهای روستایی نزدیک به دو نفر است.

رئیس ستاد انتخابات استان ادامه داد: در یازده شهرستان استان ۱۰۰ درصد روستاهای واجد شرایط انتخابات را برگزار خواهند کرد که حاکی از استقبال در این دوره به نسبت دوره قبل است.

مصطفوی تصریح کرد: در کمتر از سه درصد به تعداد ۵۹ روستای واجد شرایط استان از جمله در شاهین دژ، ماکو، سلماس، خوی، میاندوآب و شوط انتخابات برگزار نخواهد شد و در مابقی روستاهای واجد شرایط استان انتخابات بصورت ۱۰۰ درصد برگزار می شود.