300 میلیارد ریال برای بهسازی راه‌های روستایی سلماس هزینه می‌شود

300 میلیارد ریال برای بهسازی راه‌های روستایی سلماس هزینه می‌شود
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: اجرای 37 کیلومتر پروژه بهسازی و آسفالت راههای روستایی در شهرستان سلماس در حال انجام است و 300 میلیارد ریال برای این طرح‌ها هزینه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ پیمان آرامون روز یکشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی سلماس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح بهسازی و آسفالت محور ادامه مسیر ماته خرپه، اسبشه، گرماویچ و شناتال به طول 11 کیلومتر با 61 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: تاکنون پنج کیلومتر از این محور آسفالت شده و بقیه آن نیز تا پایان فصل کاری سال جاری به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی افزود: محور داراب - دلزی نیز به طول 16 کیلومتر بوده که 6 کیلومتر آن آسفالت و 10 کیلومتر باقی مانده و در 2 قطعه اجرا می‌شود.

آرامون گفت: قطعه اول به طول چهار کیلومتر و با پیشرفت فیزیکی 45 درصد و 40 میلیارد ریال اعتبار و قطعه دوم این محور نیز به طول 6 کیلومتر و 150 میلیارد ریال اعتبار با پیشرفت فیزیکی 20 درصد اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی عیان - گبرآباد شهرستان سلماس نیز به طول هشت کیلومتر و 50 میلیارد ریال اعتبار، 35 درصد پیشرفت فیزیکی 35 دارد و تا پایان فصل کاری امسال به اتمام خواهد رسید.

وی اظهار داشت: در سال جاری در مجموع 37 کیلومتر پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی در شهرستان سلماس اجرا خواهد شد که بی شک نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل روستایی و به تبع آن پیشرفت و رونق اقتصاد روستایی این منطقه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی در ادامه از پروژه‌های بهسازی و آسفالت ادامه مسیر ماته خرپه، اسبشه، گرماویچ و شناتال، محور داراب - دلزی و محور عیان - گبرآباد به صورت میدانی بازدید و روند پیشرفت این پروژه‌ها را بررسی کرد.