شهردار جدید سلماس معرفی شد

شهردار جدید سلماس معرفی شد
قهرمان نصیری صدقیانی در مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی به عنوان شهردار جدید سلماس معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛  مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی در جلسه  آئین تودیع و معارفه شهردار جدید سلماس این شهرستان در سالن جلسه شهید سالمی فرمانداری سلماس گفت: تکمیل طرحهای نیمه تمام عمران شهری استان از اولویت برنامه های دولت است.

سیف الله مطلبی با اشاره به اینکه شهرداری ها در خط مقدم خدمت رسانی به مردم قرار دارند و در این راستا رسالتی خطیر عهده دارند افزود: شهرداران باید با همیاری مردم و برنامه ای کارشناسی شده شهری سالم را برای عموم مردم فراهم کنند.

وی افزود: شهرستان سلماس تمامی زمینه ها و ظرفیتهای پیشرفت و توسعه همه جانبه را دارد و باید در این راستا تلاش مضاعفی انجام شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی به ویژگی های یک مدیر موفق هم اشاره ای کرد و گفت: توان مدیریتی، اخلاص و تلاش مداوم برای کمک به مردم از مهمترین ویژگی برای یک مدیر موفق است.

امام جمعه سلماس هم در این مراسم گفت: مهمترین کارکرد مسئولان توجه به آبادانی و رشد و توسعه بوده و باید با حفظ هوشیاری از توطئه های دشمنان به رهنمودهای مقام معظم رهبری توجه داشته باشیم.

حجت الاسلام سیدمحمد موسوی بر خدمت رسانی شایسته به مردم تاکید کرد و گفت: مدیران دستگاههای اجرایی باید تمام توان خود را برای خدمت به مردم به کار گیرند.

فرماندار  شهرستان سلماس نیز با اشاره به تاریخ پدید آمدن شهرداری گفت: شهرداری ها در ایران پیشینه ١١٠ ساله دارند و اینک شهرداری ها باید به سمت برنامه ریزی شهری بروند،پس از انقلاب قانون شهرداری ها تغییر یافت و وظایف و اختیارات شهردار نیز گسترش یافت.

مرتضی اصغری ادامه داد: توسعه باید در سه حوزه شهری،شهروندی و شهرداری پیش برود تا به توسعه نهایی بیانجامد و باید از جنبه های مختلف به توسعه برسیم،وظیفه شهرداری فقط امورات عمرانی نیست و در کنار آن باید توسعه فرهنگی،اقتصادی و گردشگری مورد توجه قرار بگیرند

وی گفت: شهرداری ها نباید متکی به منابع مالی دولت باشند و با شناسایی منابع درامد جدید و پایدار و همچنین توسعه اقتصادی بتوانند خدمات بهتری را در اختیار مردم قرار دهند.

فرماندار سلماس افزود: در حوزه توسعه اجتماعی یک شهردار خوب باید شهروند محوری را در سرلوحه امور خود قرار دهد و باید منافع شهر را به منافع شهری ترجیح دهد.

اصغری ضمن تشکر از خدمات شهردار قبلی  که عملکرد مطلوبی بخصوص در ساماندهی وضعیت خیابان شهید سوره ای داشتند، گفت: امیدوارم شهردار جدید نیز در مسئولیت خود موفق عمل نماید و از فرصت های متعدد برای آبادانی شهر استفاده نماید.

گفتنی است در پایان این مراسم با قرائت حکم شهردار سلماس، آقای قهرمان نصیری صدقیانی به عنوان شهردار سلماس معرفی و  با اهدای لوح تقدیر از زحمات احسان صدقیانی فر شهردار قبلی سلماس تجلیل به عمل آمد.