فرماندار سلماس خبر داد

راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در سلماس

راه‌اندازی بیمارستان صحرایی در سلماس
فرماندار سلماس گفت: در راستای افزایش توان پاسخ‌گویی به شرایط احتمالی مقابله با کرونا بیمارستا صحرایی در این شهرستان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از روند ایجاد این بیمارستان صحرایی در این شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای مصوبه‌های کمیته مقابله با کرونای شهرستان، احداث و ایجاد یک بیمارستان صحرایی به تعداد ۵۰ تخت‌خواب در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این بیمارستان با تلاش ارتش، هلال‌احمر، شبکه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، اداره ورزش و جوانان و سایر ادارات شهرستان در حال راه‌اندازی است که به زودی آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به مصوبه استانی ستاد مقابله با کرونا، محدودیت ورود و خروج به سلماس و استان از سمت محور سلماس به تبریز تشدید شده است.

فرماندار سلماس گفت: مردم با اعلام هشدارها و دستورالعمل‌های مقابله با کرونا توجه کرده و آنها را رعایت کنند و بیماری کرونا را جدی بگیرند تا بتوان این وضعیت حاد را با حداقل تعداد افراد مبتلا سپری کرد.

«اصغری»، بیان کرد: همچنین به همت ارتش و حضور نیروی انتظامی در محور جاده سلماس به تسوج (ایستگاه رختار) ایست بازرسی مشترک با آذربایجان‌شرقی ایجاد و ترددها با قدرت کامل کنترل می‌شود.

وی تاکید کرد: از همشهریان درخواست داریم به هیچ عنوان در محورهای مواصلاتی این شهرستان به خصوص محور سلماس به تبریز تردد بی‌مورد و غیرضروری نداشته باشند.

در ادامه فرماندار سلماس از روند ایجاد بیمارستان و نقاهتگاه سالن ورزشی ۲ هزار نفری سلماس و ایستگاه رختار نیز بازدید کرد.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.