برگزاری مراسم گرامیداشت تشکل ها و مشارکت اجتماعی در سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرماندار سلماس گفت: با توجه به درپیش بودن ماه محرم و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفایش، نقش سازمان های مردم نهاد در فرهنگسازی عزاداری توام با رعایت پروتکل های بهداشتی در جهت حفظ سلامتی عزاداران بسیار پررنگ و قابل توجه است.

عباس محمدزاده در مراسم گرامیداشت تشکل ها و مشارکت اجتماعی که باحضور سازمان های مردم نهاد سلماس برگزار شد، گفت: امروزه یکی از اولویت های مهم در راستای جلب مشارکت های عمومی واگذاری فعالیت ها به خود مردم و تشکل های مردمی در کشور هاست .

محمدزاده بیان کرد: موسسات مردم نهاد بواسطه پشتوانه مردمی و اجتماعی خود در کشورهای مختلف توانسته اند حرکات فرهنگی و اجتماعی و جنبش های مهمی را به نتیجه برسانند و از همین رو جایگاه این نهادهای مردمی در سطح جامعه بسیار ارزشمند و قابل توجه است.

وی افزود: سازمان های مردم نهاد سلماس در فرهنگسازی مقابله با کرونا اقدامات بسیار خوبی انجام داده اند که از جمله آن می توان به کمک به ضدعفونی نقاط مختلف شهری و برپایی چادرهای اهدای ماسک به افراد فاقد ماسک و فعالیت در فضای مجازی در راستای ترویج پیام های بهداشتی پیشگیری از این بیماری منحوس اشاره کرد.

محمدزاده تصریح کرد: تا به امروز ۱۳ سازمان مردم نهاد فقط از فرمانداری سلماس مجوز فعالیت دارند و این رقم جدای از موسسات مردم نهاد تحت پوشش و مجوز ادارات دیگر از جمله اداره ورزش و جوانان و کمیته امداد امام خمینی شهرستان است.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرماندار سلماس خاطرنشان کرد: با توجه به درپیش بودن ماه محرم و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفایش، نقش سازمان های مردم نهاد در فرهنگسازی عزاداری توام با رعایت پروتکل های بهداشتی در جهت حفظ سلامتی عزاداران بسیار پررنگ و قابل توجه است و امیدواریم با مشارکت و همکاری فعال سمن های شهرستان بتوانیم مراسماتی منظم و مورد تایید از نظر پروتکل های بهداشتی تنظیم شده برای این ایام برگزار کنیم.

محمدزاده اظهار کرد: توجه به ناهنجاری های اجتماعی و ارائه راهکارهای اجتماعی و مردمی برای مقابله با این معضلات در سطح جامعه به تنهایی از عهده دولت خارج است و در این زمینه باید از ظرفیت های بسیار موثر سازمان های مردم نهاد استفاده کرد.

گفتنی است در پایان از فعالین حوزه تشکل های اجتماعی با اهداء لوح و هدیه تجلیل شد.