استاندار آذربایجان‌غربی: برنامه‌های سه‌گانه توسعه برای شهرستان‌ها تدوین می‌شود

استاندار آذربایجان‌غربی: برنامه‌های سه‌گانه توسعه برای شهرستان‌ها تدوین می‌شود
استاندار آذربایجان غربی گفت: برنامه های سه گانه توسعه برای شهرستان‌های استان تدوین شده و در سه فاز برای توسعه شاخص‌های مختلف مناطق به اجرا در می‌آید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ محمدصادق معتمدیان شنبه شب در جلسه شنبه های محرومیت زدایی افزود: در فاز نخست این برنامه توسعه‌ای در راستای اجرای عدالت منطقه ای باید شاخص‌های مختلف شهرستان‌های 19 گانه به میانگین استانی برسد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر وضعی نامتوازنی در توسعه استان داریم و مناطق کمتر برخوردار زیادی در شهرستان‌های مختلف وجود دارد.

معتمدیان ادامه داد: یکی از نخستین گام‌ها در این خصوص، توجه به شاخص آموزش است که در صدد خواهیم بود، شاخص آموزش شهرستان‌ها را به میانگین استانی برسانیم.

استاندار آذربایجان غربی فاز دوم این طرح را رساندن شاخص های مختلف در استان به میانگین کشوری عنوان کرد و گفت: در فاز سوم نیز که در بلندمدت باید مورد توجه جدی قرار گیرد، باید به سمت شرایط مطلوب و استاندارد در شاخص‌های مختلف حرکت کنیم.

معتمدیان با تاکید بر توجه ویژه مسوولان استانی برای آشناکردن مسوولان کشوری حوزه های مختلف با محرومیت های آذربایجان غربی اظهار کرد: برای محرومیت زدایی، علاوه بر اقدامات سخت افزاری، در بخش نرم افزاری نیز باید کار کرد که نخستین گام در این خصوص، تشکیل شورای نهادهای حمایتی است.

وی بر توسعه مناطق محروم حاشیه شهرستان‌های مختلف آذربایجان غربی از جمله ارومیه تاکید کرد و افزود: البته در کنار توجه به توسعه این مناطق، باید تمهیداتی اندیشیده شود که از توسعه غیرقانونی در حاشیه شهرها نیز جلوگیری شود.

استاندار آذربایجان غربی تاکید کرد: نهادهای مسوول، تکالیف قانونی که برای آنان در حوزه‌های مختلف به ویژه محرومیت زدایی در نظر گرفته شده را به صورت کامل انجام دهند تا زمینه بهبود وضعیت مناطق حاشیه شهر ارومیه بخصوص مناطق رشادت و کشتارگاه فراهم شود.

معتمدیان استفاده از ظرفیت‌های اعتباری در حوزه‌های گوناگون را مورد تاکید قرار داد و یادآور شد: مولدسازی و فروش اموال و املاک از جمله محل‌های تامین اعتباری است که نباید مورد غفلت واقع شود و مدیران باید طبق قانون، این مورد را به سرعت اجرایی کنند.

در این جلسه گزارشی از وضعیت اقدامات انجام شده در خصوص بهبود وضعیت منطقه کشتارگاه ارومیه ارائه شد.