عملیات گازرسانی به 8 روستای بخش کوهسار سلماس آغاز شد

رییس اداره گاز سلماس روز چهارشنبه در حاشیه آیین کلنگ زنی این طرح ها به خبرنگار ایرنا گفت: این پروژه دارای 240 کیلومتر خط توزیع و تغذیه، 2 ایستگاه تقلیل فشار بوده که برای اجرای آن 132 میلیارد ریال هزینه می‌شود.

حسین جان زاده افزود: با تکمیل و بهره برداری از این طرح ها مردم روستاهای چهریق علیا وسفلی، عبدیل آباد، زولا بهیک، قصریک، یونجالیق، آجواج و میرآباد با جمعیتی بالغ بر 11 هزار نفر از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

وی بیان کرد: در سال های اخیر برنامه ریزی های خوبی برای رفع محرومیت در روستاهای بخش کوهسارصورت گرفته به طوری که در سال گذشته 13 روستای این بخش تحت پوشش نعمت گاز طبیعی قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: مشترکان این شرکت در شهرستان سلماس طی 6 ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 50 درصد افزایش یافته است.

رییس اداره گاز سلماس اظهار داشت: طی نیمه نخست سال جاری یک هزار و 947 فقره مشترک جدید در سلماس به ثبت رسید.

جان زاده با بیان اینکه از این تعداد اشتراک ارائه شده، 361 فقره مربوط به شهر سلماس است، افزود: همچنین  37 فقره تازه شهر و یک هزار و 559 فقره اشتراک جدید نیز مربوط به بخش روستایی بوده است.

وی با بیان اینکه در نیمه اول سال جاری 532 فقره انشعاب واگذار شده، بیان کرد: 78 فقره از این انشعابات مربوط به شهر سلماس، 15 فقره برای تازه‌شهر و 439 فقره نیز مربوط به بخش روستایی بوده است.

به گفته وی، در مدت مشابه سال گذشته در مجموع 474 فقره انشعاب واگذار شده بود.

آذربایجان غربی تا یک دهه گذشته یکی از استان های کم برخوردار در حوزه گازرسانی بود ولی هم اکنون به استانی نسبتاً برخوردار تبدیل شده است.

این استان به دلیل شرایط جغرافیایی کوهستانی یکی از مناطق سخت در بحث گازرسانی محسوب می‌شود که امروز به نحو شایسته ای خدمات خود را در تمام مناطق مختلف در این استان گسترش داده است.

سلماس در شمال  استان آذربایجان غربی ، با داشتن دو بخش مرکزی و کوهسار دارای 183 روستا و حدود 220 هزار نفر جمعیت است.