تجلیل از برترین های کنکور 1400 از شهرستان سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ علی اکبر عسکری فرماندار سلماس در مراسم تجلیل از برترین های کنکور۱۴۰۰ گفت:

🔹قدردان زحمات معلمان و خانواده های عزیز سلماسی هستیم که در این شرایط کرونایی و استرس های خاص این ایام، زمینه تحصیل توام با آرامش و سلامتی را برای فرزندان عزیزمان فراهم آورده اند.

🔹سلماس از شهرستان های درخشان از نظر کسب رتبه های علمی و جایگاه های حکومتی در زمینه های مختلف هستند که توانسته اند فعالیت کیفی و سودمندی برای مردم عزیزمان داشته اند.

🔹اینکه امروز شما دانش اموزان توانسته اید در دانشگاه های برتر کشور قبول شوید جای بسی مباهات است اما از این به بعد باید تلاش خود را چند برابر کنید تا در زمینه ای که قبول شده اید متخصص شده و در مدارج عالی بتوانید خدماتی سودمند به مردم خود ارائه دهید.

🔹امروز شاه کلید پیشرفت و توسعه در کشورها، توسعه علم و دانش اندوزی در سطوح مختلف است و به همین دلیل هم میتوانند خود را بعنوان قدرت جهانی مطرح کنند.

🔹امیدواریم دانش آموزان ما در همه ابعاد علمی و دینی و اخلاقی رشد و پرورش یابند و بتوانند کارها و اثراتی سودمند برای مردم مان داشته باشند.

مهین منافی مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در آیین تجلیل از برترینهای کنکور ۱۴۰۰ شهرستان سلماس:

🔹تمامی استعدادهای برتر و دانش آموزان متعلق به ایران اسلامی هستند و باید خدمت به هموطنان را همواره مد نظر داشته باشند.

🔹همه شهرهای اذربایجان غربی دارای استعدادهای برتر تحصیلی و هوشی هستند و باید تلاش شود تا این استعدادها شکوفا شود.

🔹۲۲۳ نفر رتبه زیر هزار در کنکور ۱۴۰۰ و در ایام کرونا داشتیم که با توجه به شرایط کرونایی و آموزش های غیر حضوری برای استان ما خوب است ولی باید تلاش ها چندین برابر شود و درخشش بیشتر دانش آموزان استان را شاهد باشیم.

🔹مرزی برای علم آموزی نیست و باید تا آخرین لحظه برای علم اندوزی تلاش کرد.

🔹نکته مهم و قابل توجه همدلیست که در ایام کرونا شاهد همدلی اولیا و فرهنگیان بودیم و معلمان ما هم اکنون در طول تمام ساعات شبانه روز در کنار دانش آموزانند تا اجازه ندهند در روند تعلیم و تربیت خلل ایجاد شود.

🔹باید بچه ها را طوری بار بیاوریم که سبب ارتقای هم شوندو روحیه همفکری و همدلی باید در آنان تقویت شود.

حجت الاسلام سید ابراهیم طباطبایی امام جمعه سلماس در مراسم تجلیل از برترین های کنکور۱۴۰۰:

🔹در روایات دین مبین اسلام تاکید زیادی بر لزوم علم اندوزی و حرکت در مسیر علم و دانش شده است

🔹کشوری که از نظر علمی عقب باشد از نظر سیاسی نیز عقب خواهد بود و این درک باید در همه دانش آموزان بوجود بیاید و در مسیر پیشرفت علم باید در مسیر انقلاب باشند و باعث افتخار جامعه اسلامی ما باشند.

🔹دانش آموزان عزیز واقعیت امر این است که اگر میخواهیم در دنیا و آخرت سربلند باشیم ، باید به سمت علم حرکت کنیم

🔹امروز استکبار جهانی تمام همت خود را بر بازداشتن ایران از رسیدن به فناوری و علوم مختلف به کار گرفته و حتی در مسیر حذف فیزیکی چهره های علمی برآمده است

🔹امروز نیاز اصلی کشور، تلاش علمی مضاعف دانش آموزان و دانشجویان عزیز ما در مسیر فتح قله های علمی و ناکام گذاشتن کارشکنی های دشمنان در بهره مندی ایران از علوم روز دنیا است.

ایرج افراسیابی مدیر آموزش و پرورش سلماس در مراسم تجلیل از برترین های کنکور۱۴۰۰ گفت:

🔹در کنکور ۱۴۰۰، ۳۳۸۸ نفر شرکت کننده سلماسی دررشته های مختلف کنکور به رقابت پرداختند که از این میان 645 نفر از سلماس در دانشگاه های مطرح کشورمان قبول شده اند.

🔹جهت ارزش گذاری به تلاش و همت فرزندان ، اولیا و پرسنل ساعی نظام تعلیم و تربیت این شهرستان جمع شده ایم تا قدردان زحمات این عزیزان در تلاششان برای اعتلای سلماس عزیز باشیم.

🔹همکاران عزیز ما در ۲۷۵ اموزشگاه در کل شهرستان در خدمت تعلیم و تربیت اسلامی دانش آموزان عزیزمان هستند و مراسم امروز نمونه بارز تلاش ایثارگرانه و فداکارانه معلمان دلسوز سلماسی در موفقیت دانش آموزان عزیزمان است.

🔹در سایه تلاش و همت مدیرکل محترم و مجموعه های استانی و شهرستانی آموزش و پرورش ، هیچ کلاسی بدون معلم نیست و آموزش برای همه فرزندانمان در جریان است.

🔹فعالیت ایثارگرانه معلمان عزیز ما در دوران کرونا باعث شده تا چرخه آموزش و پرورش همچنان در جریان باشد و دانش آموزان از مدار آموزش عقب نمانند.

🔹همکاران ما در مدارس دو تا سه برابر زمان آموزش حضوری برای دانش اموزان وقت میگذارند و با تولید محتوا و پاسخگویی به سوالات دانش اموزان سعی میکنند تا نکته و مطلب مبهمی برای دانش اموزان باقی نماند

🔹همگی در تلاشیم تا نام سلماس و سلماسی در عرصه های مختلف علم و ورزش و... توسط فرزندان عزیزمان در سطح ایران عزیز اسلامی طنین انداز شود.

گفتنی است در کنکور ۱۴۰۰، ۳۳۸۸ نفر شرکت کننده سلماسی دررشته های مختلف کنکور به رقابت پرداختند که از این میان 645 نفر از سلماس در دانشگاه های مطرح کشورمان قبول شده اند.