۶٠ میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان سلماس تخصیص یافت

۶٠ میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان سلماس تخصیص یافت
مدیرکل ‌راه‌ و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: برای سال جاری 285 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که تاکنون 60میلیارد ریال آن تخصیص یافته است تا روند اجرایی این بیمارستان با سرعت بیشتری ادامه یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ سیدمحسن حمزه‌لو روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح بیمارستانی با نظارت اداره‌کل راه‌ و شهرسازی آذربایجان‌غربی از سال ۱۳۹۱ آغاز شده و تاکنون ۲۲ درصد پیشرفت اجرایی دارد.

وی بیان کرد: تاکنون ۱۷۷ میلیارد و ۷۶۰ میلیون ریال برای ساخت این بیمارستان در زمینی به مساحت ۵۲ هزار و ۲۸۴ مترمربع هزینه شده‌است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: روند اجرای این طرح طی سال‌های گذشته به خاطر کمبود منابع مالی کند بود ولی با نگاه ویژه اعتباری، در حال حاضر عملیات اجرایی آن سرعت گرفته است.

حمزه‌لو ادامه داد: مراحل ساخت این پروژه بیمارستانی شامل اجرای عملیات خاکی، ساخت اسکلت بتنی و دیوار حائل است.

وی تاکید کرد: این اداره کل برای تکمیل طرح ملی احداث بیمارستان ١۶٠ تخت‌خوابی شهرستان سلماس تعامل مناسبی را با دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان و بخش خصوصی دارد.

بیمارستان ١۶٠ تخت‌خوابی شهرستان سلماس در جاده سلماس به خوی و در ضلع جنوبی روستای برگشاد احداث می‌شود؛ زیربنای ساختمان اصلی ١٢ هزار و ۲۴۹ مترمربع بوده که شامل بخش‌های اورژانس، اعمال جراحی کوچک، آزمایشگاه و بخش‌های بستری است.

کل اعتبار مورد نیاز برای ساخت بیمارستان ۱۶۰ تخت‌خوابی سلماس ۲ هزار و ۲۲۹ میلیارد ریال برآورد شده است.