برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سلماس

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر  شهرستان سلماس
جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سلماس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ ‘مرتضی اصغری’ فرماندار شهرستان سلماس در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان گفت:

🔹امروز ایران به نمایندگی از تمام دنیا در بحث مبارزه با مواد مخدر فعالیت میکند

🔹در دوران حاضر افغانستان به مرکز تولید پیش‌ساز مواد مخدر صنعتی و شیشه تبدیل شده است و شاهد تغییر روند تولید مخدر در این کشور از سنتی به صنعتی هستیم.

🔹متاسفانه این روزها شاهد ورود مخدرهای جدید با قیمت های ارزان و روش های تهیه آسان به جامعه هستیم که باید برای مقابله با این امر هم برنامه ریزی دقیق داشته باشیم.

🔹امروزه مواد مخدر بصورت استنشاقی و بُخور در ظاهر داروی گیاهی هم قابلیت مصرف پیدا کرده که نیاز است خانواده ها در اینخصوص و تهیه گیاهان دارویی توجهات لازم را حتما داشته باشند.

🔹تا۲۵خرداد ۶۰ تن انواع مواد مخدر در ایران کشف شده است و نشان می دهد ایران در مقابل چه حجم بزرگی از بلای خانمان سوز اعتیاد ایستادگی کرده است.

🔹مبارزه با مواد مخدر بدون کار فرهنگی به نتیجه مطلوب نمی رسد از این جهت در کنار دستگاه های امنیتی و انتظامی، دستگاه های فرهنگی نیز در امر مبارزه با اعتیاد ورود جدی کنند و اظهار داشت:  نگاه شورای مبارزه با مواد مخدر  پیشگیرانه و آگاهی بخش باشد چرا که اعتیاد یکی از معضلات اجتماعی مهمی است که جوانان به عنوان سرمایه های ملی کشور را هدف قرار داده است.

🔹مبارزه اجتماعی با مواد مخدر و با استفاده از ظرفیت های نهادهای اجتماعی  و جوانان کلیدی ترین راهکار مقابله با پدیده شوم اعتیاد است.

🔹همه مردم و خصوصا مسئولین نباید از مبارزه با مواد مخدر شانه خالی کنند؛ چراکه امروز هیچکس از خطر مواد مخدر در امان نمی باشد.

گفتنی است در این جلسه حکم دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان اهداء شد.