به منظور آمادگی دستگاه های امدادی در نوروز98؛

مانور ساعت صفر در سلماس برگزار شد

مانور ساعت صفر در سلماس برگزار شد
مانور ساعت صفر در این شهرستان با هدف سنحش میزان آمادگی دستگاه های اجرایی در راستای امدادرسانی در مواقع اضطراری برگزار و نقاط قوت و ضعف در مواقع بحرانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ ستاد مدیریت بحران سلماس با به صدا درآوردن تلفن های ادارات و مدیران دستگاه های اجرایی یک تمرین امداد و نجات جاده ای را در جاده تازه شهر -سلماس بدون اطلاع قبلی اجرا کردند.

در این تمرین آمادگی، تیم های آتش نشانی، جمعیت هلال احمر، اورژانس، اتفاقات برق و یگان امداد، پلیس راه و نیروی انتظامی توانستند در فاصله زمانی 15 دقیقه پس از اطلاع رسانی در مسیر کیلومتر 5 جاده سلماس - تازه شهر که محل وقوع حادثه فرضی بود، حاضر شوند.

فرماندار سلماس در حاشیه این مانور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مانور با هدف ارزیابی میزان آمادگی و توان عملیاتی و امنیتی دستگاه های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان به صورت لحظه ای و بدون هیچگونه هماهنگی قبلی، با حادثه فرضی اجرا شد.

مرتضی اصغری افزود: تمام مسئولان به ویژه دستگاه های مرتبط با حوادث غیرمترقبه باید نقاط ضعف و قوت را در هنگام انجام ماموریت ها شناسایی کرده و نسبت به رفع نواقص و تقویت عملکرد مثبت خود اقدام کنند.

گفتنی است نیروهای امدادی سلماس با پوشش دادن سه محور سلماس به ارومیه، سلماس به خوی و سلماس به تسوج بیشترین تعداد حوادث و بیشترین تعداد عملیات امدادی در بین پایگاه های امداد جاده ای هلال احمر استان را دارد.