فرماندار سلماس:

تکمیل زیرساختهای منطقه ویژه اقتصادی سلماس نیازمند ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار است

تکمیل زیرساختهای منطقه ویژه اقتصادی سلماس نیازمند ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار است
فرماندار سلماس از نیازمندی 100میلیارد ریالی منطقه ویژه اقتصادی سلماس برای تکمیل زیرساختهای اساسی آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ مرتضی اصغری در بازدید از روند عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سلماس گفت: با هماهنگی انجام شده با سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی بمنظور تامین زیرساختهای اساسی منطقه ویژه اقتصادی سلماس مبلغ 50میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

اصغری بیان کرد: از محل همین اعتبارات قرارداد 35میلیارد ریالی عملیات اجرایی برق رسانی به این منطقه با شرکت توزیع برق آذربایجان غربی منعقد شده و امروز شاهد عملیات تیرگذاری در منطقثه ویژه اقتصادی هستیم و امیدواریم ظرف دوهفته اینده عملیات تیرگذاری به اتمام رسیده و سیم کشی تیرها آغاز شود.

فرماندار سلماس تصریح کرد: برای تکمیل زیرساختهای اساسی منطقه ویژه اقتصادی سلماس از جمله احداث ساختمان مرکزی منطقه ویژه اقتصادی، ساختمان گمرک و نیز گازرسانی به این منطقه اعتباری بالغ بر 100میلیارد ریال نیاز داریم.

وی افزود: قرارداد گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی سلماس نیز تنظیم شده است و امیدواریم از محل اعتبارات سال جاری بتوانیم در اینخصوص نیز عقد قرارداد نموده و گازرسانی به منطثقه را هم آغاز کنیم.

اصغری اظهار کرد: برای تامین آب منطقه نیز یک حلقه چاه عمیق حفر شده است و هماهنگی های لازم برای تامین آب صنعتی مورنیاز واحدهای تولیدی نیز صورت گرفته و احداث منبع آب منطه به زودی آغاز خواهد شد.

گفتنی است منطقه ویژه اقتصادی سلماس تنها منطقه ویژه مصوب هیات دولت و مجلس در آذربایجان غربی است که راه اندازی آن در سال های متوالی به علت مشکلات اداری و قانونی به تعویق افتاده و اکنون به عنوان یکی از مطالبه های مردم منطقه در دستور کار قرار گرفته است