برگزاری جلسه کارگروه اجتماعی وفرهنگی شهرستان سلماس

برگزاری  جلسه کارگروه اجتماعی وفرهنگی شهرستان سلماس
در جلسه کارگروه اجتماعی وفرهنگی شهرستان سلماس به ریاست معاون فرماندار و حضور اعضای کارگروه آسیب های اجتماعی در برخی مناطق شهری و روستایی بررسی و مقرر شد در این زمینه برنامه هایی تدوین واجرا شود.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ محمدزاده گلعذانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار سلماس در این جلسه به بیان دستور کار جلسه پرداخت و گفت : در این نشست در خصوص آموزش مهارتهای اجتماعی و کاهش آسیبها در میان برخی مناطق شهری و روستایی منجمله اسلام آباد و عوامل و راهکارهای مقابله با ترک تحصیل دانش آموزان دختر وساماندهی وکاهش آسیب های ازدواج های زودهنگام برنامه های لازم تدوین و تصمیم گیری لازم به عمل خواهد آمد.
محمدزاده گلعذانی افزود : امروزه متاسفانه دامنه آسیب های اجتماعی در نقاط مختلف شهرها و روستاها به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته شهرستان سلماس و روستاهای پرجمعیت افزایش یافته و می تواند زنگ خطری برای این مناطق  باشد .
وی ضمن تاکید لازم مبنی برهمراهی و همکاری دستگاهها جهت اجرای برنامه های مدون به منظور کاهش این آسیب ها به بعضی ازعلل وعوامل دراین زمینه اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر تغییرات سریع در زمینه های مختلف از جمله تکنولوژی رخ داده است که این تغییرات اگر به درستی ارزیابی نشود می تواند با شکافی که بین خانواده ها ایجاد می کند مشکل آفرین باشد.
محمدزاده فاصله نسلی بوجود آمده بین والدین و فرزندان را باعث عدم هم فهمی وناسازگاری عنوان واظهار کرد : در برخی مناطق کمتر توسعه یافته و بعضی روستاها به دلیل پایین بودن سطح دانش والدین و سایر موارد این فاصله بیشتر و امکان آسیب هم زیاد تر هست.
معاون فرماندار سلماس درادامه مواردی از قبیل بلوغ زودرس،ازدواج های زودهنگام و بدون آگاهی وشناخت، اعتیاد و گرایش به سمت مواد مخدر، بزهکاری و رفتارهای خلاف اصول انسانی را به عنوان آسیب هایی عنوان کرد که می تواند تهدید کننده باشد.
معاون فرماندار سلماس آموزش تمام افراد در معرض آسیب و افراد آسیب دیده به ویژه نوجوانان و جوانان در زمینه افزایش مهارت های فردی واجتماعی وبالابردن توان آنها به منظور مقابله در برابر بسیاری از مسائل آسیب زا را ضروری دانست.
محمدزاده گلعذانی در پایان خواستار بهره گیری از توان وظرفیت تمامی اقشار جامعه، کارشناسان علمی ومذهبی با همکاری دهیاران،شوراهای اسلامی ومردم در زمینه مهار آسیب های اجتماعی شد.