ممنوعیت ورود و خروج به آذربایجان غربی و سلماس از محور سلماس -تسوج

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار شهرستان سلماس در گفتگو با خبرنگار صداوسیمای در حاشیه بازدید از روند ایجاد بیمارستان صحرایی این شهرستان، ضمن تبریک حلول سال ۱۳۹۹هجری شمسی به همه مردم ایران و شهرستان گفت: خوشبختانه ۶۰ درصد مردم با اعلام هشدارها و دستورالعملهای مقابله با کرونا ، آنها را رعایت کرده اند و اکثر اصناف محترم نیز واحدهای صنفی خود را بسته اند که جای تقدیر و‌تشکر دارد.

مرتضی اصغری ادامه داد: از ۴۰ درصد باقیمانده مردم عزیزمان نیز تفاضا داریم بیماری کرونا را جدی بگیرند و حتما به توصیه های بهداشتی و حفاظتی توجه ویژه داشته باشند تا بتوانیم این وضعیت حاد را با حداقل تعداد افراد مبتلا سپری کنیم.

وی اضافه کرد: در راستای مصوبات کمیته مقابله با کرونای شهرستان احداث و ایجاد بیمارستان صحرایی برای افزایش توان پاسخگویی به شرایط احتمالی در دستور کار قرار گرفت و اکنون با همت ارتش، جمعیت هلال احمر ، شبکه بهداشت و درمان، اموزش و پرورش، اداره ورزش و جوانان و سایر ادارات شهرستان در حال راه اندازی آن هستیم.
 
فرماندار سلماس با اشاره به اقدامات پیشگیرانه و مقابله با بیماری کروناویروس در سطح شهرستان گفت: با توجه به مصوبه استانی ستاد مقابله با کرونا، ورود و خروج به آذربایجان غربی ممنوع شده و بر همین اساس تشدید محدودیت ورود و خروج به سلماس و استان از سمت محور سلماس تبریز تشدید شده و به همت ارتش و حضور نیروی انتظامی در محور جاده سلماس به تسوج (ایستگاه رختار) ایست بازرسی مشترک با آذربایجان شرقی جهت تشدید کنترل ترددی مستقر و ممنوعیت تردد خودرو اعمال می شود.

اصغری در پایان گفت: از مسافران عزیز تقاضا داریم از سفر اکیدا خودداری نموده و سلماس و استان ما را به عنوان مقصد خود انتخاب نکنند و از همشهریان عزیز نیز درخواست داریم به هیچ عنوان در محورهای مواصلاتی شهرستان خصوصا محور سلماس تبریز تردد بی مورد و غیرضروری نداشته باشند و از همکاری و تعامل همه مردم شریف سلماس با مجموعه بهداشتی درمانی و مسئولین شهرستان کمال قدردانی را داریم.

گفتنی است فرماندار سلماس از روند ایجاد بیمارستان و نقاهتگاه در سالن ورزشی دو هزار نفری سلماس و ایستگاه رختار بازدید کرد.