بهره‌برداری ٢۵ طرح عمرانی در سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار سلماس در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح ها با حضور معاون استاندار عملیات اجرایی گازرسانی به مناطق روستایی بخش کوهسار شامل روستاهای علی بلاغی، آغ برزه، خورخورا، سنجی، هبلران و قزل کند بود که به صورت همزمان در روستای علی بلاغی آغاز شد.

علی اکبر عسگری ادامه داد: برای اجرای عملیات گازرسانی به این تعداد روستا ۹۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۲۳ پروژه مخابراتی نیز به صورت همزمان در مرکز مخابراتی این شهرستان با ۸۰ میلیارد ریال هزینه به همین مناسبت به بهره‌برداری رسید.

فرماندار سلماس بیان کرد: امروز همچنین دور برگردان سه راهی تمر در محور سلماس - ارومیه نیز با هزینه ای بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال افتتاح شد.

شایان ذکر است نشست مشورتی فعالین فرهنگی و اجتماعی بانوان با معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی و مدیرکل دفتر فرهنگی و اجتماعی استانداری و فرماندار سلماس در محل سالن جلسه شهید سالمی فرمانداری برگزار  و همچنین به مناسبت سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) رژه موتورسواران نیرو های مسلح  و بسیجیان شهرستان سلماس برگزار  و زنگ انقلاب همزمان با سراسر کشور با حضور معاون سیاسی استاندار، فرماندار، امام جمعه و جمعی از  مسئولان و دانش آموزان سلماسی در دبیرستان شاهد امام صادق (ع) نواخته و گفتنی از این مراسم از طریق نرم افزار شاد در تمامی مدارس شهرستان بصورت زنده پخش شد.  

و فرماندار به همراه اعضای شورای اداری شهرستان سلماس با امام جمعه این شهرستان به مناسبت آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در حسینه حضرت امام خمینی (ره) دیدار کردند.

به گزارش ایرنا با پیروزی انقلاب اسلامی، توجه به عرصه‌های سازندگی و پیشرفت، شتاب بیشتری به خود گرفته و در همین راستا بهبود زیرساخت‌های شهری و مدیریت منابع اقتصادی و انسانی برای نوسازی و توسعه شهرها در اولویت کارهای دولت‌های پس از انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

شهرستان سلماس نیز از این تلاش‌ها و اقدامات بی دریغ مسوولان کشوری و استانی در جهت توسعه و بالندگی بهره مند شده و امسال نیز همچون سال‌های گذشته، در دهه فجر شاهد افتتاح و بهره برداری از طرح های عمرانی و خدماتی زیادی در این شهرستان هستیم.

گفتنی است امسال 67 پروژه عمرانی، خدماتی و تولیدی با اعتبار بالغ بر یک هزار و 150 میلیارد ریال در سطح شهرستان افتتاح و آماده اجرا می باشد.

سلماس با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.