فرماندارسلماس:

مبارزه با قاچاق از بسترهای جهش تولید است

مبارزه با قاچاق از بسترهای جهش تولید است
فرماندار سلماس گفت: یکی از بسترهای جهش تولید مقابله با قاچاق های سازمان یافته در کشور است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ "مرتضی اصغری" فرماندار  شهرستان سلماس پیش از ظهر در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان گفت:

🔹مبارزه با قاچاق کالا و‌ارزش به عنوان یکی از ضروریات و چالش های اقتصاد کشور مطرح است که ضرر مستقیم بر زیرساخت های اقتصادی و تولیدی کشور وارد می نماید.

🔹تازمانی که سودآوری قاچاق از تولید بیشتر باشد و تولید داخلی نباشد، صرفا برخورد فیزیکی پاسخگو نخواهد بود

🔹هرچه نوسان قیمت ارز بیشتر باشد واردکنندگان بیشتر علاقه پیدا میکنند تا از مبادی غیررسمی و بصورت قاچاق کالاهای خود را وارد کنند

🔹یکی از مهمترین قسمت های پیام مقام معظم رهبری در نوروز۹۹ بحث مبارزه با قاچاق و همکاری دستگاه ها در اینخصوص است

🔹یکی از بسترهای جهش تولید مقابله با قاچاق های سازمان یافته در کشور است چراکه یکی از موانع جدی اقتصاد و‌تولید داخلی ماست

🔹حتما باید قوانین بانکی و گمرکی و اداری ما در این خصوص اصلاح پیدا کند و با ایجاد فرصت های شغلی بیشتر بتوانیم بستر مناسب برای افزایش تولید داخلی در قسمت های مختلف را فراهم کنیم.

🔹پتانسیل های مرزی شهرستان ما مغفول مانده و باید از ظرفیت های مرزی شهرستان بیش از این بهره ببریم

🔹مبارزه با قاچاق نیازمند عزم ملی و همبستگی مسئولان است و در همین راستا مبارزه با دانه درشت های قاچاق اولویت و نکته بسیار مهمی است که دستگاه های اطلاعاتی ما در این راستا باید سرشاخه های قاچاق را شناسایی و به دست عدالت بسپارند.

🔹نتیجه کار نهادها و دستگاه های مرتبط با قاچاق کالا زمانی ملموس خواهد بود که ما در بازار داخلی شاهد فروشمناسب کالاهایمان و نیز صادرات کالاهایمان به خارج از کشور باشیم.

🔹درسال گذشته دو اقدام ستاد مقابله با قاچاق بسیار مهم بود که یکی ایجاد ۸سامانه مبارزه با قاچاق و ۲۳زیرسامانه ثبت کالا بود که توانست از بسیاری از مواردقاچاق از مبادی رسمی جلوگیری کند و اقدام دیگر استقرار پلیس اقتصادی در گمرک ها جهت نظارت بر واردات و صادرات کالا می باشد.

🔹در سلماس بحث قاچاق بسیار ناچیز است و در سایه انسداد ۹۵درصدی مرز و نیروهای توانمند مرربانی و سپاه و مجموعه اقدامات دستگاه های اطلاعاتی و انتظامی و نیز قوه قضاییه قاچاق در سلماس نزدیک به صفر است که جادارد از تلاشهای تمامی اعضای شورای تامین ، تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف و... در این راستا قدردانی میکنیم.