فرماندار: 55 طرح عمرانی همزمان با دهه فجر امسال در سلماس افتتاح می شود

فرماندار: 55 طرح عمرانی همزمان با دهه فجر امسال در سلماس افتتاح می شود
فرماندار سلماس گفت: 55 طرح عمرانی، تولیدی، خدماتی، صنعتی و کشاورزی در نقاط شهری و روستایی این شهرستان همزمان با دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس به نقل از خبرگزاری ایرنا؛   کاظم غنی زاده روز دوشنبه  گفت: 930 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح ها هزینه شده است.

وی دهه فجر را فرصت مناسبی برای ارائه خدمات مسئولان و بیان دستاوردهای نظام عنوان کرد و ادامه داد: یک واحد پرورش مرغ تخم گذار صنعتی ، تامین آب شرب 15 روستای دهستان قره قشلاق و زاویه جیک ، طرح هادی12 روستای بخش مرکزی ، گاز رسانی به 7 روستای بخش کوهسار ، واحدهای مسکن روستایی در بخش مرکزی و کوهسار، دوباب مدرسه در شهر سلماس وروستای سیلاب ، 11طرح مخابراتی و چندین طرح عمران شهری از جمله طرح ها آماده بهره برداری در این ایام است.

فرماندار سلماس اضافه کرد: با افتتاح این طرح ها بیش از 30 هزار نفر از جمعیت روستایی و شهری سلماس از امکانات مناسب برخوردار می شوند و برای 75 نفر نیز به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

غنی زاده افزود: علاوه بر بهره برداری از این طرح ها، کلنگ عملیات اجرایی 4 طرح دیگر با اعتباری بالغ بر 440 میلیارد ریال به زمین زده می شود.

به گفته فرماندار سلماس گاز رسانی به 7 روستای دهستان چهریق در بخش کوهسار،احداث کشتارگاه صنعتی و طرح های عمران شهرداری از جمله طرح هایی است که در ایام دهه مبارک فجر امسال کلنگ زنی می شود.

 با پیروزی انقلاب اسلامی، توجه به عرصه‌های سازندگی و پیشرفت، شتاب بیشتری به خود گرفته و در همین راستا بهبود زیرساخت‌های شهری و مدیریت منابع اقتصادی و انسانی برای نوسازی و توسعه شهرها در اولویت کارهای دولت‌های پس از انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

شهرستان سلماس نیز از این تلاش‌ها و اقدامات بی دریغ مسوولان کشوری و استانی در جهت توسعه و بالندگی بهره مند شده و امسال نیز همچون سال‌های گذشته، در دهه فجر شاهد افتتاح و بهره برداری از طرح های عمرانی و خدماتی زیادی در این شهرستان هستیم.

شهرستان سلماس با 220 هزار نفر جمعیت در 85 کیلومتری شمال مرکز آذربایجان غربی واقع است.