آسفالت ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اجرای طرح ملی ابرار در سلماس

آسفالت ۲۸ کیلومتر راه روستایی با اجرای طرح ملی ابرار در سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سلماس گفت: ۲۸ کیلومتر از راه‌های روستایی این شهرستان در قالب طرح ملی ابرار زیرسازی شده است که در صورت تامین قیرمصرفی و رفع مشکل منابع مالی آن آسفالت می‌شود که با اتمام آن، طول راه‌های روستایی آسفالته در حوزه استحفاظی شهرستان به حدود 60 درصد برخورداری و میانگین استانی می‌رسد.
بهنام اصغری در حاشیه عملیات آسفالت ریزی محور هفتوان افزود: طرح آسفالت در قالب طرح ملی ابرار که با اهتمام ویژه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان‌غربی اجرا می شود، شامل ۱۵ کیلومتر از روستاهای دریک، گل آدم، گبرآباد و ۷ کیلومتر از ادامه مسیر روستاهای اسبشه، گرماویچ، شناتال و ۶ کیلومتر از ادامه پروژه داراب به دلرزی است.
فرماندار  سلماس نیز در حاشیه این بازدید گفت: در حال حاضر، ۳۶۰ کیلومتر از راه‌های روستایی سلماس آسفالته بوده و ۳۳۶ کیلومتر نیز خاکی است.
علی اکبر عسکری  ادامه داد: در حال حاضر، علاوه بر طرح ملی ابرار، پروژه های مهم دیگری در حوزه بهبود وضعیت راه های این شهرستان در حال بر ۵ میلیارد تومان و در راستای آرام سازی ترافیک و تداوم بهبود وضعیت مسیر سلماس – ارومیه و ادامه نصب نیوجرسی های بتنی مفصلی واقع در محور سلماس - خوی نیز در دست اجراست.