در نوروز 98/

تاکنون پنج هزار و 300 مسافر و میهمان نوروزی به این شهرستان سفر کرده اند

تاکنون پنج هزار و 300 مسافر و میهمان نوروزی به این شهرستان سفر کرده اند
تعداد گردشگران و مسافران نوروزی شهرستان سلماس امسال 20 درصد افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ آب و هوای چهارفصل، دشت حاصل خیز، وجود چشمه سارها، آبشارها، تنوع پوشش گیاهی در کنار بناهای تاریخی و بقاع متبرکه جلوه های دیگری از جاذبه های گردشگری این شهرستان به شمار می رود.
آئین ها، غذاهای محلی، نواها، گویش ها و پوشش های محلی زنان و مردان از جلوه های مردم شناسی در این شهرستان است که توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند.
آثار تاریخی این شهرستان بیشترین تعداد گردشگران را به خود اختصاص داده است.
کتیبه خان تختی، تپه تاریخی اهرنجان، حمام شیخ، کلیسای روستای هفتوان و سدهای زولا و دریک از جمله مکان های دیدنی این شهرستان هستند که در این مدت مورد بازدید قرار گرفته اند.

شهرستان سلماس از طبیعت بکر و زیبایی نیز بهره می برد که مورد توجه مسافران به این دیار سرسبز است.
محدوده شهری سلماس نیز با خیابان های شطرنجی و هندسی منظم، خود از جلوه های گردشگری محسوب می شود که نظیر آن را در کمتر شهری می توان مشاهده کرد.
راهداران، عوامل پلیس راه، جمعیت هلال‏ احمر و اورژانس در زمینه ارائه خدمات به مسافران در راه‏های درون‏ شهری و برون ‏شهری سلماس در آمادگی کامل بسر می برند.
 در ستاد اسکان مسافران نوروزی نیز تعدادی از مدارس سلماس تجهیز شده و برای مسافرانی که قصد توقف در این شهرستان را دارند مکان‏ هایی برای اسکان پیش ‏بینی شده است.
شهرداری ‏ها و دهیاری ‏ها در خصوص زیباسازی معابر و خیابان‏ها، اماکن تفریحگاهی اقدام کرده ‏اند تا مسافرانی که از این شهرستان بازدید می کنند، با خاطرات خوش این شهرستان را ترک کنند.
 کشیک ‏های لازم در زمینه ‏های مختلف اعم از درمانی و بهداشتی و نیازمندی‏ های دیگر مردم با آمادگی کامل انجام شده است .