فرماندار

تیم‌های ارزیاب به روستاهای سلماس اعزام شدند

تیم‌های ارزیاب به روستاهای سلماس اعزام شدند
فرماندار سلماس با اشاره به تحت تاثیر قرار گرفتن برخی روستاهای این شهرستان از زلزله قطور خوی گفت: تیم‌های ارزیاب برای بررسی میزان خسارت احتمالی به روستاهای این شهرستان اعزام شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری روز یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان سلماس افزود: این تیم‌ها در روستاهای نزدیک به کانون زلزله بخش‌های مرکزی و کوهسار این شهرستان مستقر شده و در حال بررسی وضعیت هستند.

وی اضافه کرد: به محض اعلام میزان خسارت احتمالی، اقدامات تکمیلی در راستای کاهش مشکلات روستاییان انجام می‌گیرد.

وی بیان کرد: پیشگیری و حفظ آمادگی برای مقابله با بحران از عوامل مهم در مدیریت بحران است و همه دستگاه‌های اجرایی باید از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه‌ریزی کنند.

فرماندار سلماس بر حضور همه مدیران در زمان وقوع بحران تاکید کرد و ادامه داد: بلایای طبیعی قابل پیش‌بینی نیست ولی افزایش توانمندی و حفظ آمادگی دستگاه‌های اجرایی به ‌منظور رویارویی با حوادث و بلایای طبیعی جهت مقابله و کاهش اثرات آن، اصلی مهم و ضروری به نظر می‌رسد.

اصغری گفت: رفع نواقص و تهیه موارد لازم در حوزه مدیریت بحران اهمیت بسیاری دارد و باید با روحیه احساس مسوولیت بهترین خدمت به مردم ارائه شود.

به گزارش ایرنا، به گزارش ایرنا زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین یا ریشتر ساعت ۹:۲۳ صبح امروز، یکشنبه حوالی شهر قطور خوی در شمال آذربایجان‌غربی را لرزاند.

طبق گزارش مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین‌لرزه در طول جغرافیایی ۴۴.۵۹، عرض جغرافیایی ۳۸.۵۲ و عمق ۶ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

کانون این زمین لرزه در ۱۷ کیلومتری قطور، ۳۱ کیلومتری خوی و ۱۱۵ کیلومتری شهر ارومیه بوده است.

این زمین لرزه در شهرهای ارومیه، تبریز، اسکو، سلماس و سهند نیز احساس شد.

طی ۱۰ روز گذشته پنج زمین لرزه دیگر، منطقه قطور خوی را لرزانده بود که البته خسارتی نداشت.