مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌غربی گفت:

8 هزار میلیارد ریال برای توسعه روستاهای آذربایجان‌غربی پرداخت‌شده است

8 هزار میلیارد ریال برای توسعه روستاهای آذربایجان‌غربی پرداخت‌شده است
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌غربی گفت: هشت‌هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه و آبادانی روستاهای این استان به حساب دهیاری‌ها واریز شده‌است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ رحمان بوداغی در کارگاه آموزشی آشنایی با وظایف و اختیارات شورای اسلامی روستاهای سلماس  افزود: همچنین بیش از 800 دستگاه انواع ماشین‌آلات عمرانی، خدماتی، آتش‌نشانی و جمع‌آوری پسماند در اختیار دهیاری روستاهای آذربایجان‌غربی قرارگرفته است.

وی با بیان اینکه وضعیت عمرانی روستاها از نقطه مطلوب فاصله دارد اما تخصیص و هزینه کرد این اعتبارات موجب آبادانی و تغییر سیما و منظر روستاهای آذربایجان غربی شده، اظهار داشت: براساس برنامه ششم توسعه باید 70 درصد روستاهای استان از امکانات مخابراتی بهره‌مند شوند اما اکنون بیش از 2هزار و 600 روستای آذربایجان‌غربی تحت پوشش شبکه های ارتباطی و مخابراتی قراردارد که با 88 درصد، جلوتر از هدف‌گذاری برنامه ششم است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان‌غربی ادامه‌داد: علاوه براین 2هزار و 700 میلیارد ریال برای اجرای طرح های آبرسانی و 3 هزار و 800 میلیارد ریال نیز برای توسعه زیرساخت‌های روستاهای این استان در بخش‌های مختلف اختصاص یافته است.

بوداغی با بیان اینکه 2هزار میلیارد ریال در بخش کشاورزی آذربایجان‌غربی سرمایه‌گذاری شده اضافه‌کرد: 60 درصد بودجه‌های دهیاری‌ها باید جهت اجرای طرح‌های عمرانی و توسعه زیرساخت‌های روستایی هزینه شود.
وی بیان‌کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اصلی دفتر امور روستایی آذربایجان‌غربی آموزش اعضای شورای اسلامی و دهیاران روستاها و آشنا شدن آنان با وظایف و اختیارات است از این‌رو لازم‌است شوراهای روستاها نسبت به تهیه بانک جامع اطلاعاتی روستاها اقدام‌کنند.

فرماندار سلماس  نیز در این جلسه گفت: شورای اسلامی و دهیاران نباید تنها به فکر اجرای طرح‌های عمرانی باشند بلکه باید تولید، ایجاد اشتغال، کارآفرینی و توسعه روستاها و افزایش رفاه روستاییان را در دستورکار خود قراردهند.
کاظم غنی زاده افزود: توسعه پایدار کشور ارتباط مستقیمی با توسعه روستاها دارد از این رو عمران و آبادانی و رونق اقتصادی مناطق روستایی برای توسعه همه جانبه و پایدار کشور امری ضروری و حیاتی است.
وی با بیان اینکه برای تحقق توسعه همه جانبه کشور باید توسعه روستاها در اولویت قرارگیرد ادامه‌داد: برای دستیابی به اهداف توسعه روستاها، آموزش و آگاهی از وظایف شوراها و دهیاران و آشنایی آنان با قانون‌ها و دستورالعمل‌ها بسیار مهم‌است.