برگزاری سومین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان سلماس

برگزاری سومین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان سلماس
با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و فرماندار سلماس، سومین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان سلماس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ زهرا محمد زاده، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان در سومین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان سلماس  گزارش جامعی از فعالیتهای فرهنگی و سایر امور کتابخانه های شهرستان و عملکرد شهرداری سلماس در پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی ارائه کرد.


 معصومی , مدیر کل کتابخانه های عمومی استان  پیرامون طرحها و فعالیت های اجرا شده در حوزه ی کتاب و کتاب خوانی پرداخته و نیز سطح شهرستان را از لحاظ شاخص های استاندارد کتابخانه های عمومی مورد بررسی قرار داد .

در این جلسه عسگری این شهرستان با توجه به شرایط موجود جامعه و محدودیت های کرونایی به اهمیت استفاده ی بهینه از فضای مجازی جهت جذب علاقمندی عمومی جامعه خصوصا کودکان اشاره نموده  و بر لزوم انعکاس اخبار و فعالیت های کتابخانه ها و ارزش گزاری و معرفی نویسندگان و اهل کتاب شهرستان تاکید نمودند.

در این جلسه پیرامون مواردی چون تاسیس کتابخانه و پیشخوان خدمات کتابخانه ای در مناطق روستایی، فعالیت‌های فرهنگی- ترویجی در فضای مجازی، استفاده از ظرفیت خیرین و مشکلات بودجه ای کتابخانه ها و لزوم دریافت به موقع نیم درصد شهرداری ها , اجرای طرح «کتاب پیک»جهت امانت منابع کتابخانه‌ای در سلماس بحث و تبادل نظر شد.