فرماندار سلماس:

سلماس ظرفیت ایجاد ١٠ هزار هکتار گلخانه را دارد

سلماس ظرفیت ایجاد ١٠ هزار هکتار گلخانه را دارد
فرماندار سلماس گفت: سلماس استعداد و ظرفیت ایجاد ۱۰ هزار هکتار گلخانه برای تولیدات مختلف را دارد و این امر می‌تواند راندمان تولید کشاورزی را در شهرستان حداقل ٢ برابر کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ علی اکبر عسکری، روز دوشنبه در جلسه بررسی ظرفیت‌های حوزه جهاد کشاورزی شهرستان سلماس اظهار داشت: راهکارهای لازم برای استفاده از این ظرفیت عظیم در سلماس باید بررسی و عملیاتی شود.

وی ادامه داد: فرایند موافقت و عملیاتی شدن طرح‌های مختلف سرمایه گذاری برای راه‌اندازی گلخانه یا هر طرح دیگر پس از کسب اهلیت سنجی و تاییدهای لازم نیازمند تسهیل بیشتری است.

فرماندار سلماس بیان کرد: تخصیص اراضی برای طرح‌های سرمایه گذاری شهرستان نیازمند توجه مسوولان است تا با سهولت بیشتری این روند طی شود.

عسگری اظهار داشت: شبکه پایاب سد زولا و دریک سلماس هم برای تکمیل نیازمند اعتبارات ویژه است تا بتوان با راحتی بیشتری آب لازم برای کشاورزی و مصارف دیگر شهرستان را فراهم کرد.

وی ادامه داد: بیش از ۵۰ درصد جمعیت شهرستان سلماس در کشاورزی و دامداری اشتغال دارند و بسترسازی برای صادرات محصولات این قشر به خصوص سیب مطالبه مهم کشاورزان سلماسی بوده که این امر نیازمند همت مسوولان است.

شهرستان سلماس با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان‌غربی قرار دارد.