برگزاری مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت امیر سپهبد علی صیاد شیرازی در سلماس

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مشاور نظامی فرمانده ارتش جمهوری اسلامس ایران عصر امروز در این آیین که در محل مسجد جامع سلماس برگزار شد، از شهید صیاد شیرازی به عنوان الگوی ماندگار در دانشگاه افسری پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) نام برد و افزود: وقتی از کلمه الگوی ماندگار صحبت می شود، اشاره به صفت بزرگی است که در تاریخ آن فرد جاودانگی داشته و این صفت در مردان باخدا و بی ادعایی مانند صیاد شیرازی یافت می شود.
امیرسرتیپ سیفی، شهید صیاد شیرازی را اسطوره ملی و جهانی خواند و بیان کرد: این شهید والامقام در واقع الگوی ماندگار ایثار، شهادت و از خودگذشتگی در راه حفظ آرمان های ارزشمند اسلام و انقلاب و نظام مقدس ایران بوده است.

سرهنگ صادقی فرمانده تیپ 264 پیاده شهید علی عبدی سلماس هم در این مراسم با اشاره به فعالیت و تلاش شهید صیاد شیرازی برای پیشرفت ارتش به ویژه نیروی زمینی و توپخانه اظهار کرد: تدابیر و خلاقیت های این شهید بزرگوار در هشت سال دفاع مقدس، ضربات جبران ناپذیری را به دشمن بعثی و منافقین وارد کرد.
در این آیین، مردم و مسئولان شهرستان سلماس با نثار فاتحه یاد و خاطره شهید صیاد شیرازی و شهدای دوران انقلاب و دفاع مقدس را گرامی داشتند.