جلسه شورای اداری سلماس برگزار شد

جلسه شورای اداری سلماس برگزار شد
جلسه شورای اداری سلماس با حضور معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان غربی در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ حجت الاسلام سیدمحمد موسوی امام جمعه سلماس در این جلسه گفت: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی یک افتخار بزرگ بوده و همه مسئولان باید در خدمت رسانی بهتر به مردم از هیچ کوششی کوتاهی نکنند.

فرماندار سلماس در جلسه شورای اداری بااعلام خبر پرداخت مبلغ دوربرابری یارانه برای خانواده‌ روستاهای مرزی سلماس افزود: با توجه به پیگیری هایی که از استانداری انجام دادیم سهمیه سوخت روستاهای شهرستان سلماس که در ٢٠کیلومتری مرز قرار دارند دو برابر مبلغ یارانه ها دریافت خواهند کرد.

مرتضی اصغری اضافه کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیک سلماس و قرار گرفتن آن در مسیر راه آهن، بازگشایی مرز کوزه رش می تواند در رفع مشکلات مردم نقش بسزایی داشته باشد.

وی در ادامه با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: امسال بیش از 44 پروژه با اعتبار بالغ بر 285 میلیارد ریال در سطح شهرستان سلماس افتتاحی و کلنگ زنی خواهد شد.

حاتمی معاون پیشگیری ازوقوع جرم دادگستری استان نیز دراین جلسه گفت: اعمال احکام حبس جایگرین دراستان تاثیر بسبارمثبت درمحاکم قضایی داشته وشهرستان سلماس با صدور بیش از ۲۰۰ حکم جایگزین رتبه اول استان ودرسطح کشور جایگاه ویژه ای را دارد .

فرمانده انتظامی سلماس نیز در این جلسه  با اشاره به تلاش پلیس برای مبارزه با مواد مخدر گفت: تعداد دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است.

الهوردیان رئیس دادگستری سلماس نیز  تعداد قضات فعال در شوراهای حل سلماس را نیز 25 نفر اعلام و بیان کرد: تقویت بازرسی و نظارت بر شعبه های حل اختلاف، ارتقا کیفیت رسیدگی به پرونده ها و توجه به امر صلح و سازش از مهمترین رویکردهاست.