وزیر آموزش و پرورش وارد آذربایجان غربی شد

وزیر آموزش و پرورش وارد آذربایجان غربی شد
وزیر آموزش و پرورش با هدف بررسی وضعیت آموزشی، دیدار با، مسوولان استانی و افتتاح پروژه آموزشی، فرهنگی و تفریحی بوتراب، عصر چهارشنبه با استقبال استاندار آذربایجان غربی وارد ارومیه شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ یوسف نوری در این سفر 2  روزه با خانواده شهید فرهنگی در ارومیه دیدار و با رییس و اعضای شورای آموزش و پرورش آذربایجان غربی نیز گفت و گو می‌کند.  

در برنامه سفر وزیر آموزش و پرورش به آذربایجان غربی شرکت در شورای آموزش و پرورش و حضور در شهرستان خوی گنجانده شده است.
وی در بدو ورود به ارومیه مرکز آذربایجان غربی با حضور در مزار شهدای ارومیه با همراهی استاندار و مسوولان استانی ضمن قرائت فاتحه برای شهدای والامقام به مقام شامخ انان ادای احترام کرد.  

وزیر اموزش و پرورش وارد آذربایجان غربی شد

وزیر آموزش و پرورش را در این سفر دو روزه معاوین و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی همراهی می‌کنند.

آذربایجان غربی دارای 686 هزار دانش آموز است که در بیش از پنج هزار واحد آموزشی تحصیل می‌کنند این استان دارای 25 هزار کلاس درس است که برای رسیدن به میانگین کشوری به بیش از پنج هزار کلاس درس دیگر نیاز دارد.  

37 هزار فرهنگی در این استان مسوولیت تعلیم وتربیت دانش آموز ان رابر عهده دارند؛ اغلب مدارس آن که بیش از  60 درصد را شامل می‌شود، در مناطق روستایی واقع شده‌اند.