جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بصورت وبینار در فرمانداری سلماس

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا به ریاست ابراهیمی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی باحضور سرپرست فرمانداری سلماس بصورت وبینار.

بر اساس تصمیمات ستاد ملی استانی مدیریت بیماری کرونا از روز یکشنبه 14فروردین ماه کلیه مراکز آموزشی و مدارس شهرستان سلماس با رعایت شیوه نامه های بهداشتی بازگشایی خواهد شد.

زدن ماسک توسط دانش آموزان و برخورداری کلاس ها از  سیستم تهویه از ضرورت های بازگشایی مدارس  می باشد.

ابراهیمی :فعالیت آموزشی مدارس و دانشگاهها از 14 فروردین بصورت حضوری خواهند بود /  باید تمام تمهیدات ، برنامه ریزی ها ، اقدامات و نظارتها انجام گیرد


🔹ابراهیمی سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا خواستار مشارکت و همکاری همه جانبه تمامی دستگاه های اجرایی در مقابله با بیماری کرونا شد و گفت:  ضروری است اقدامات پیشگیرانه و رعایت پروتکل های بهداشتی در این زمینه با دقت در جامعه اجرایی شود.

🔹وی گفت: خطر عادی انگاری شرایط،  ضرورت اقناع سازی جامعه برای انجام واکسیناسیون کووید -19 و رعایت پروتکل های بهداشتی با استفاده از تمام ظرفیت های موجود سازمانها را دو چندان کرده است .

🔹وی افزود : با عنایت به شروع فعالیت آموزش حضوری از 15 فروردین ماه سال جاری در کلیه مراکز آموزشی ( مدارس و موسسات آموزش عالی) مدیران کلیه مدارس و روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بایستی تمام تمهیدات و برنامه ریز ی های لازم را در خصوص رعایت پروتکل و شیوه نامه  های بهداشتی در تمام مراکز آموزشی انجام داده و اهتمام جدی و نظارت لازم را به عمل آورند.

🔹سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان غربی ادامه افزود :  رسانه ها و بویژه صدا و سیمای مرکز استان و مهاباد  نسبت به اطلاع رسانی عمومی به مردم اقدام نمایند.

🔹ابراهیمی تصریح کرد: نظر به شروع فعالیت آموزش حضوری در سطح مدارس استان، مدیران مدارس بایستی قبل از شروع فعالیت مدارس در خصوص تامین سرویس ایاب و ذهاب مورد نیاز دانش آموزان اقدام لازم را معمول داشته و اطلاع رسانی لازم به والدین در این خصوص صورت پذیرد و کلیه موسسات آموزش عالی بایستی در خصوص رعایت پروتکل و شیوه نامه های بهداشتی در سطح خوابگاه های دانشجویی، سلف سرویس ها و غذا خوری دانشگاه  ها،  گند زدایی سطوح و... رعایت پروتکل و شیوه نامه بهداشتی در مراکز آموزشی و کارگاهی  برنامه ریزی ، نظارت و اقدام موثر و جدی را معمول دارند.