امام جمعه سلماس: مردم ایران منادی وحدت مسلمانان در جهان هستند

امام جمعه سلماس: مردم ایران منادی وحدت مسلمانان در جهان هستند
امام جمعه سلماس گفت: در حالی که دشمنان اسلام و استکبار جهانی به دنبال ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی هستند، باید بدانند که ملت بزرگ ایران اسلامی، همواره منادی وحدت مسلمانان در جهان بوده‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ حجت الاسلام سید ابراهیم طباطبایی در خطبه نماز جمعه این هفته سلماس افزود: اقدام تروریستی در حرم مطهر امام رضا (ع) و به شهادت رساندن روحانیون جهادگر و مجروحیت یکی از طلاب دیگر با هدف ضربه زدن به اتحاد بین مسلمانان و تفرقه افکنی صورت گرفت و پشت اینگونه حوادث تروریستی به طور حتم، دستان آلوده استکبار جهانی، آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی قرار دارد.

وی تاکید کرد: دشمنان اسلام آرزوی تفرقه بین مسلمانان را به گور خواهند برد و به فضل الهی و هوشیاری و بصیرت مردم، دشمنان در جنگ ترکیبی که اختلاف قومی و قبیله ای یکی از ابعاد آن است، با شکست جدی مواجه خواهند شد.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی ادامه داد: انتخاب آگاهانه مسیر، پیروی از امام خمینی (ره)، حضور در جبهه، توجه به محرومان و ذوب در انقلاب اسلامی از ویژگی های این شهید بزرگوار بود.

امام جمعه سلماس با اشاره به فرارسیدن روز فناوری هسته ای گفت: توسعه این بخش در ایران، توفیقی برای جهان اسلام است که موجب یاس و ناامیدی دشمنان و وحشت آنها شد و تکیه بر دانش هسته ای، افتخاری بود که از سوی جوانان دانشمند و شهدای هسته ای نصیب ملت ایران شد.

وی با اشاره به اهمیت تلاوت قرآن کریم در ماه مبارک رمضان افزود: تربیت 10 میلیون حافظ قرآن مطالبه مهم مقام معظم رهبری است و آموزش و پرورش و نهادهای فرهنگی باید تحقق این مهم را دستور کار قرار دهند.

حجت الاسلام طباطبایی با اشاره به بازگشایی مدارس اضافه کرد: بیش از هزار دانش آموزی سلماسی به علت شیوع کرونا ترک تحصیل کرده اند که ضروری است مجموعه آموزش و پرورش در راستای بازگشت آنان به مدرسه و جبران عقب ماندگی آنان اقدام کنند.

سلماس از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است.