برگزاری سومین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا ویروس شهرستان سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری فرماندار سلماس در سومین جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا ویروس در شهرستان سلماس با حضور فرماندار و جمعی از روسای ادارات در سالن جلسه شهید سالمی فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت:

🔹برابر اعلام رییس محترم جمهور میانگین رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کشور ۸۳درصد بود که جای قدردانی از مردم دارد.

🔹از همه بازاریان، کسبه و روحانیت و مردم عزیز سلماس نیز بابت رعایت فاصله گذاری قدردانی میکنیم.

🔹فعالیت اعضای شورای اداری و تامین شهرستان در ابعاد مختلف مبارزه با کرونا ستودنی و جای قدردانی دارد

🔹از همه خبرنگاران و اهالی رسانه های سلماس نیز بابت پوشش خبری جامع اخبار کرونا در سطح ملی،استانی و شهرستانی قدردانی میکنیم.

🔹خیرین بزرگوار سلماس در این مدت واقعا پشتیبان کادر درمان و بیمارستان شهرمان بودند و با خرید دستگاه های مانیتورینگ، لوازم حفاظت فردی و کمک های نقدی برای تکمیل زیرساختهای شبکه بهداشت و درمان در مبارزه با این بیماری منحوس پیش قدم بودند.

🔹از نیمه شعبان تاکنون شاهد برگزاری بسیار موفق رزمایش همدلی و کمک به مستمندان شهرمان بودیم که تاکنون ۴هزار بسته معیشتی در دومرحله به نیازمندان توزیع شده و ۲۵۰۰بسته معیشتی دیگر نیز بهمت سپاه و امام جمعه محترم شهرمان به زودی توزیع خواهد شد

🔹به دلیل شرایط بیماری کرونا مردم عزیزمان نتوانستند با خانواده های فوتی های کرونایی سلماس آنطور که باید همدردی کنند لذا از همین جا و به نمایندگی از مردم شهرستان به این عزیزان تسلیت گفته و رحمت الهی را برای
مرحومان و خانواده هایشان خواستاریم.

🔹امروز ۹۰مین سالگرد زلزله دیلمان (سلماس کنونی) است و بدینوسیله یاد و خاطره از دست رفتگان این زلزله و خدمات ارتش و تیپ سلماس را در مدیریت پس از حادثه و نیز جلوگیری از تلفات سنگین جانی ، گرامی میداریم.

🔹امروز علی رغم تمامی فشارها و تحریم ها و مشکل تراشی های بین المللی ایران توانسته این بیماری را بخوبی مدیربت کند و علی رغم پیک بالای بیماری تا۱۱فروردین و به استثنای دیروز، شاهد کاهش آمار روزانه ابتلا و فوتی ناشی از کرونا در کشورمان بودیم.

🔹برخی مردم با اعمال پاره ای از گشایشها در سطح جامعه فکر میکنند که بیماری تمام شده؛ اما باید بدانیم که هنوز این بیماری وجود دارد و باید به زندگی با آن عادت کنیم و با رعایت موارد و پروتکلهای بهداشتی از ابتلای به ان جلوگیری کنیم.

🔹در سلماس پیش از ایام انتخابات جلسات امادگی برای کرونا برگزار شده بود و دومین جلسه اصلی کرونا در شب انتخابات برگزار شد و بحمدالله از آمادگی خوبی برای مقابله با این بیماری برخوردار بودیم.

🔹از ۱۳اسفند تا امروز ۱۴۴نفر مبتلا به کرونا داشتیم که ۱۰۰نفر سرپایی و ۴۴نفر در بیمارستان بستری شده اند.

🔹همچنین در مدت غربالگری ۱۵۱هزارنفر در شهرستان ارزیابی شده اند که ۶۲نفر مشکوک به بیماری از بین آنها شناسایی شد.

🔹رعایت پروتکل های بهداشتی ازجمله خودداری از استفاده از خودکار مشترک در مراکز عمومی، بانکها و ادارات و ضدعفونی مراکز اجتماعی و ادارات باید بیش از پیش موردتوجه قرار گیرند.

🔹مسئله عدم رعایت بهداشت در جایگاه های پمپ بنزین شهرستان جدی و محرز است و دستگاه های مسئول باید به ساماندهی این وضعیت هر چه سریعتر اقدام کنند.

🔹ما۲۰۰هزار نفر جمعیت داریم که به ازای هر ۱۰هزارنفر ۷نفر مبتلای مثبت داریم و از کل نمونه گیری ها ۲۸درصد بیماریابی صورت گرفته است.

🔹۶۰ درصد بیماران سلماس مذکر و ۴۰درصد مونث، ۷۵درصد در شهر و ۲۵درصد در روستا هستند و ۸۹درصد فوتی های کرونایی سلماس بیماری های زمینه ای داشتند.

🔹از ۲۶فروردین تاکنون ما شاهد افزایش روند ابتلای به کرونا در شهرستان بودیم که ازجمله دلایل آن میتوان به اعمال سیاست جدید شبکه بهداشت در بیماریابی، اسکان ۲هزارنفر از زلزله زدگان زلزله قطور که در سلماس مستقر شده اند، قرارگیری سلماس بین دو شهر ارومیه و خوی با میزان شیوع بالا، حضور میهمانان و مسافرین از شهرهای دیگر در سلماس و عدم استفاده مردم از ماسک و لوازم حفاظت فردی اشاره کرد./ صبح سلماس